Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

2008-06-06

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Dla skonsolidowania kredytów nie jest konieczne posiadanie nieruchomości z księgą wieczystą, do której można wpisać hipotekę. Na rynku pojawiły się oferty kredytów konsolidacyjnych zabezpieczonych w formie polisy.

Dla skonsolidowania kredytów nie jest konieczne posiadanie nieruchomości z księgą wieczystą, do której można wpisać hipotekę. Na rynku pojawiły się oferty kredytów konsolidacyjnych zabezpieczonych w formie polisy – podaje „Gazeta Prawna”.

Klasyczny kredyt konsolidacyjny jest formą kredytu hipotecznego. Zazwyczaj jest on przeznaczony głównie na sfinansowanie inwestycji mieszkaniowej lub refinansowanie (zamianę) innego kredytu hipotecznego, a dodatkowo – na skonsolidowanie innych zobowiązań w formie kredytów i pożyczek, dzięki czemu można uprościć ich obsługę oraz obniżyć koszty spłaty pożyczonych kwot. Poprzez zabezpieczenie w formie hipoteki taki kredyt konsolidacyjny może być tani (co do kosztów porównywalny z typowymi kredytami hipotecznymi).

Wiele osób spłacających kilka kredytów lub pożyczek nie może jednak skorzystać z dobrodziejstwa finansowego produktu konsolidacyjnego, bo nie posiada nieruchomości z księgą wieczystą. Ten problem rozwiązały banki, korzystając ze swoich doświadczeń z udzielania pożyczek lub kredytów, których zabezpieczeniem jest ubezpieczenie na życie kredytobiorcy. Ubezpieczenie takie jest opłacane z góry za cały okres spłaty kredytu (zazwyczaj powiększając kapitał do spłaty), a to oznacza, że ryzyko kredytodawca przerzuca na ubezpieczyciela, gdyż ewentualne jego roszczenia zostaną pokryte z polisy.Taki kredyt (pożyczka) konsolidacyjny jest droższy od analogicznych produktów zabezpieczanych hipoteką, ale wielu osobom nie mogącym skorzystać z hipoteki i tak pozwoli uprościć oraz obniżyć koszty obsługi kilku kredytów i pożyczek, na spłacenie których zostanie przeznaczony – czytamy na łamach gazety.

Źródło: „Gazeta Prawna” 06.06.2008 r. | 2008-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniamieszkania na sprzedażkamienice na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Wąbrzeskilokale użytkowe na wynajem powiat Lwóweckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Gorlicedomy na wynajem gmina Płoskiniadomy na wynajem w Nowym Piastowiemieszkania na wynajem w Świerże Zielonedomy na sprzedaż w Luchowie Dolnym

Deweloperzy

);