Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Krakowskie Stare Miasto droższe niż Wiedeń

2008-08-28

Krakowskie Stare Miasto droższe niż Wiedeń

Analitycy rynku nieruchomości oceniają, że ceny mieszkań na najsłynniejszych polskich starówkach, czyli w królewskim mieście Krakowie i w stolicy są porównywalne z cenami lokali w modnych stolicach Zachodniej Europy – Wiedniu, Berlinie czy Barcelonie.

Analitycy rynku nieruchomości oceniają, że ceny mieszkań na najsłynniejszych polskich starówkach, czyli w królewskim mieście Krakowie i w stolicy są porównywalne z cenami lokali w modnych stolicach Zachodniej Europy – Wiedniu, Berlinie czy Barcelonie.

Według szacunków najdroższe są apartamenty na warszawskiej Starówce. Na drugim miejscu uplasował się Kraków – podaje „Gazeta Krakowska”. Za apartament w kamienicy przy ul. Floriańskiej trzeba zapłacić ok. 3 mln zł – za taką kwotę można nabyć luksusowy dom na Woli Justowskiej, która jest willową dzielnicą Krakowa. Oferty sprzedaży lokali w centrum miasta pojawiają się niezwykle rzadko – zazwyczaj, kiedy rodzina zmarłego właściciela postanawia sprzedać mieszkanie. Mimo niewielu ofert i wygórowanej ceny, zainteresowanie lokalami na Starym Mieście jest ogromne i jeśli pojawią się jakieś wolne apartamenty, znikają w mgnieniu oka. Ludzie są zdecydowani płacić ogromne pieniądze za lokal w zniszczonej kamienicy w zamian za najlepszą lokalizację i otaczający ich klimat starówki.

Wygórowane ceny mieszkań w centrum miasta powodują, że na ich zakup mogą pozwolić sobie tylko krezusi albo zagraniczni inwestorzy. Część z nich traktuje to jako lokatę kapitału lub możliwość zarobienia na wynajmie. Obecnie zainteresowanie obcokrajowców nieco spadło za sprawą wzmocnionej złotówki – wyjaśnia dziennik.

Źródło: „Gazeta Krakowska” 22.08.2008 | 2008-08-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniagaraże na wynajeminne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Kolbuszowskidomy na sprzedaż powiat Legionowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wodzisławdomy na wynajem gmina Dzwoladomy na wynajem w Majdanie Skrzynieckimmieszkania na wynajem w Klwatce Królewskiejmieszkania na sprzedaż w Dobrzań

Deweloperzy

);