Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków zaostrza lex deweloper

Magdalena Hojniak | 2019-02-06

Kraków zaostrza lex deweloper
Krakowskich deweloperów czekają utrudnienia

Budujący w Krakowie mogą mieć pod górkę ze względu na restrykcje w związku ze standardami urbanistycznymi.

Wydział Planowania Przestrzennego w Krakowie przystosował ustawę o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych do własnych wytycznych. W efekcie w oparciu o lex deweloper zabudowa mieszkaniowa będzie mogła powstać, jeśli minimalna odległości od przystanku wynosi 250 m, a od szkoły podstawowej, przedszkola i terenów rekreacyjnych 750 m. W porównaniu z wymaganiami, jakie zostały określone w ustawie, Kraków zwiększył wartości o połowę. Krakowska uchwała zakłada również, że zabudowa mieszkaniowa nie może liczyć więcej jak 7 kondygnacji. W sytuacji, kiedy w sąsiedztwie, tj. nie dalej niż 500 m od planowanej inwestycji budynki przekraczają tę wysokość, deweloper może wybudować obiekty stanowiące maksymalnie połowę wysokości najwyższej sąsiadującej nieruchomości.

Novum, jakie wprowadziły władze Krakowa, jest wymóg dotyczący terenu, na którym powstanie zabudowa mieszkaniowa – musi gwarantować dostęp do sieci ciepłowniczej. Dodatkowo inwestycja ma umożliwić zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, których liczbę określa „Program obsługi parkingowej dla Miasta Krakowa”.

Uchwała o lokalnych standardach urbanistycznych stanowi wytyczne precyzujące parametry, które musi spełniać projekt inwestycyjny. Decydujące będzie jednak uzyskanie pozwolenia Rady Miasta Krakowa na budowę, ponieważ inwestycja nie może pozostawać w sprzeczności z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Wyjątek stanowią tereny kolejowe czy wojskowe.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

OK ⋅ 14-02-2019 | 14:41

Szacunek dla tego kto się za to wziął. Tak powinno być w całym kraju, usankcjonowane odpowiednimi dokumentami prawnymi co do budowy w połączeniu z otoczeniem, bo buduje się byle gdzie jakieś dziwolągi, które do otoczenia pasują jak gó..o w lesie. Szkoda tylko, że 20 lat za późno.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Sępoleńskimieszkania na wynajem powiat Skierniewickidomy na sprzedaż gmina Godziszówdomy na wynajem gmina Nekladomy na wynajem w Stroniewicachmieszkania na wynajem w Konstantowiedomy na sprzedaż w Zasiekach

Deweloperzy

);