Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków kontroluje piece

Magdalena Hojniak | 2019-02-10

Kraków kontroluje piece
Straż miejska sprawdziła czym palą mieszkańcy

W styczniu strażnicy miejscy przeprowadzili kontrole palenisk. Wynik? Wniosek do sądu, mandaty i pouczenia.

Obowiązująca od lipca 2017 r. w Krakowie uchwała antysmogowa zabrania ogrzewania domów paliwem złej jakości, a także drewnem, którego wilgotność przekracza 20 proc. W styczniu br. strażnicy miejscy sprawdzili, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów zawartych w dokumencie. Jak się okazuje, w trakcie 1035 przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze wykryli 9 przypadków spalania odpadów. Były one podstawą do skierowania do sadu wniosku o ukaranie osób łamiących zapisy uchwały antysmogowej. Oprócz tego straż miejska wystawiła łącznie 12 mandatów. Nie obyło się także bez pouczeń. Zostały one skierowane m.in. do osób nieposiadających certyfikatu potwierdzającego odpowiednią jakość używanego węgla.

W ramach kontroli prowadzonych przez straż miejską w Krakowie, pierwszą czynnością funkcjonariuszy jest zweryfikowanie dokumentów poświadczających wymagane parametry stosowanego paliwa. W przypadku, kiedy wygląd paliwa nie odpowiada jakości wynikającej z certyfikatu, strażnicy przekazują do badania laboratoryjnego próbkę węgla.

Od września 2019 r. na terenie Krakowa zacznie obowiązywać zakaz ogrzewania gospodarstw domowych urządzeniami grzewczymi na paliwa stałe, o czym przypominali kontrolerzy.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy na wynajem powiat M. Zabrzemieszkania na sprzedaż powiat Ostrowskidomy na sprzedaż gmina Goszczynmieszkania na wynajem gmina M. Biała Podlaskadomy na wynajem w Borówkachmieszkania na sprzedaż w Śmiłowiedomy na sprzedaż w Suszce

Deweloperzy

);