Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków jednym z 25 najlepszych miast świata

Anna Panikowska-Filipek | 2020-07-29

Kraków jednym z 25 najlepszych miast świata
Kraków znalazł się w gronie 25 najlepszych miast świata

Stolica Małopolski znalazła się w zaszczytnym gronie 25 najlepszych miast świata rankingu World’s Best Awards. Miasto zostało uwzględnione w zestawieniu już po raz kolejny.

Ranking od lat publikowany jest przez amerykański miesięcznik "Travel +Leisure" i powstaje na podstawie opinii czytelników. Dotyczą one ich subiektywnych odczuć na temat podróży po całym świecie, a poszczególne miejsca oceniane są m.in. pod względem zabytków i punktów orientacyjnych, kultury czy kuchni regionalnej, ale również życzliwości mieszkańców.

W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Meksyk, którego miasta pojawiły się w zestawieniu aż cztery razy. To właśnie meksykańska Oaxaca zajęła pierwsze miejsce na liście. Wśród dziesięciu najwyżej ocenionych metropolii znalazły się również:

 

  • San Miguel de Allende, również znajdujące się w Meksyku;
  • Hoi An w Wietnamie;
  • Chiang Mai w Tajlandii;
  • włoska Florencja;
  • Kyoto w Japonii;
  • Udaipur w Indiach;
  • Luang Prabang – w Laosie;
  • Ubud w Indonezji;
  • oraz turecki Stambuł.

Kraków jako jedyne polskie miasto uplasował się na 25 miejscu. Nie jest to pierwsze wyróżnienie, ponieważ miasto zostało docenione i uwzględnione w rankingu również w 2015 r. (wtedy zajęło 7 z 25 miejsc) oraz w 2017 r. (na 8 miejscu). Mimo wyraźnego spadku warto zwrócić uwagę na fakt, że tym razem w zestawieniu znalazło się niewiele europejskich miast – oprócz Krakowa były to wspomniane wcześniej Florencja i znajdujący się w połowie na starym kontynencie Stambuł oraz Rzym, Porto, Lizbona i Sewilla – oraz brak takich, wydawałoby się kultowych, miejsc jak Paryż, Barcelona czy Wiedeń.

Zbieranie głosów w konkursie zostało zakończone 2.03.2020 r., czyli jeszcze przed ogłoszeniem pandemii SARS-CoV-2. Mamy nadzieję, że liczne obostrzenia związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem nie zmienią sposobu postrzegania Grodu Kraka przez turystów i w przyszłym roku znów będziemy mogli zobaczyć go w rankingu, być może na nieco wyższej pozycji.
 

Źródło: KRN.pl | 2020-07-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianędomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat M. Sopotmieszkania na wynajem powiat Mrągowskimieszkania na sprzedaż gmina Dąbrowa Tarnowskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Śliwicedomy na wynajem w Szembrukumieszkania na wynajem w Kaszewach Kościelnychmieszkania na wynajem w Daliowej

Deweloperzy

);