Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Amerykanie wyróżnili Kraków w światowym rankingu

Maria Gil | 2020-01-13

Amerykanie wyróżnili Kraków w światowym rankingu
Kraków został doceniony jako jedyny spośród polskich miast

„New York Times” umieścił stolicę Małopolski w zestawieniu miejsc, które warto odwiedzić. Zajęliśmy 14 pozycję, wyprzedzając Egipt, Bahamy i Paryż.

Kraków został doceniony jako jedyne polskie miasto. Autorzy rankingu wskazali, że na pochwałę zasługują nie tylko bogata krakowska historia, sztuka i architektura, ale również działania, jakie stolica Małopolski podejmuje zgodnie z założeniami polityki zrównoważonego rozwoju. Podkreślono tym samym wagę podjętej przez rząd decyzji o zakazie palenia węglem i drewnem, dużej ilości elektrycznych autobusów i budowania nowych parków miejskich jako kroków mających ogromny wpływ na polepszenie jakości powietrza i uczynienie lokalnych terenów bardziej ekologicznymi.

Na pierwsze miejsce klasyfikacji trafił Waszyngton, który doceniono ze względu na szczególne walory historyczne i kulturowe. Tuż za nim uplasowały się Brytyjskie Wyspy Dziewicze przechodzące proces odbudowy po huraganach, jakie nawiedziły te tereny kilka lat temu oraz niewielka boliwijska miejscowość Rurrenabaque stanowiąca obszar chroniony dla rzadkich gatunków małp i różowych delfinów.

W rankingu znalazły się łącznie 52 lokalizacje, które turyści powinni zobaczyć ze względu na ich wyjątkowość i troskę o ekosystem. Dlatego w zestawieniu wzięto pod uwagę zarówno miasta z historycznymi muzeami i oryginalnymi restauracjami, jak i dzikie puszcze, plaże, parki narodowe czy wyspy.

Źródło: KRN.pl | 2020-01-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Mogileńskidomy na sprzedaż powiat Lipnowskidomy na wynajem gmina M. Bielsko-Białalokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Sopotdomy na sprzedaż w Wojakowejmieszkania na wynajem w Sokolnikachmieszkania na sprzedaż w Jamiołki-Świetlikach

Deweloperzy

);