Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków jednak nie został Zieloną Stolicą Europy. Wyprzedził go Tallin

Anna Panikowska-Filipek | 2021-09-13

Kraków jednak nie został Zieloną Stolicą Europy. Wyprzedził go Tallin
Tallin został Zielona Stolica Europy 2023

W czwartek 9.09 odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród w konkursie European Green Capital Award. Do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery miasta – Kraków, Sofia, Tallin i Helsingborga. Główna nagroda przypadła stolicy Estonii.

European Green Capital Award jest konkursem organizowanym przez Komisję Europejską. Jego celem jest propagowanie ekologicznych rozwiązań w przestrzeni miejskiej oraz jej zrównoważony rozwój. Główną nagrodą jest grant w wysokości 600 000 euro, które miasto może wykorzystać na dalsze pro-ekologiczne rozwiązania. Zeszłoroczną edycje konkursu wygrało fińskie Lahti, natomiast tytuł Zielonej Stolicy Europy 2023 przypadł Tallinowi. Sam fakt, że stolica Małopolski zajęła tak wysokie miejsce, dostając się do ścisłego finału, budził wiele emocji. Jak się okazało, nie zawsze pozytywnych.


Aktywiści drwią z nominacji Krakowa

Zaraz po ogłoszeniu finałowej czwórki w Grodzie Kraka zawrzało. Aktywiści tworzący grupę „Akcja ratunkowa dla Krakowa” głośno podkreślali, że wiele pro-ekologicznych działań miasta zostało wyolbrzymionych na potrzeby konkursu. Zwracali oni uwagę m.in. na masową wycinkę drzew, nieprzemyślaną zabudowę miasta prowadzącą do zabetonowania go. Innym punktem zapalnym było ujęcie w aplikacji konkursowej stworzenia parku przy ul. Karmelickiej, który do tej pory nie powstał. Aktywiści postanowili wysłać do Komisji Europejskiej list, w którym przedstawiają swój sprzeciw wobec kandydatury miasta w European Green Capital Award.

Można było w nim przeczytać m.in.: – Mieszkańcy Krakowa z niedowierzaniem przyjęli kolejną próbę aplikowania o tytuł Zielonej Europejskiej Stolicy. Zachowanie władz miasta, brak dialogu, powszechne wycinki, korki, kulejący transport zbiorowy, zabudowa każdej wolnej parceli i brak miejsc do normalnego życia, to nasza codzienna rzeczywistość. Obawiamy się, że wniosek aplikacyjny zawierający wiele przekłamań, naciągania rzeczywistości i sprzeczności, ma być jedynie polityczną zagrywką ze strony władz miasta i służyć jako pijarowy wytrych.  

Źródło: KRN.pl | 2021-09-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęmieszkania na wynajem powiat Ostrowskimieszkania na wynajem powiat Bialskimieszkania na sprzedaż gmina Czernikowomieszkania na wynajem gmina Sterdyńdomy na sprzedaż w Januszkowicachmieszkania na sprzedaż w Brzózkachdomy na sprzedaż w Golcach

Deweloperzy

);