Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Korki w bankach

2006-06-26

Korki w bankach

Banki się zakorkowały. Tylko w ubiegłym tygodniu kilku czytelników prosiło nas o interwencję, tłumacząc, że mają przyznany kredyt hipoteczny w kwietniu lub maju, a ciągle mimo dostarczonych dokumentów banki nie chcą zawrzeć z nimi umowy, odwlekając wypłatę pieniędzy – podaje „Rzeczpospolita”.

Taką sytuację potwierdza doradca finansowy, który sprzedaje w imieniu kilkunastu banków kredyty mieszkaniowe. Jego zdaniem 3-4 banki na rynku są zalewane wnioskami kredytowymi od osób kupujących mieszkania lub chcących zmienić kredytodawcę. Banki te mają bowiem dość atrakcyjne, promocyjne oferty, szczególnie dotyczące refinansowania, stąd korki.

Tymczasem – czytamy dalej – klienci się złoszczą, zresztą słusznie, dlaczego muszą czekać dwa miesiące na uruchomienie pieniędzy, skoro bank obiecywał dwa-trzy tygodnie, a decyzję o posiadaniu zdolności kredytowej bankowiec podejmuje w ciągu kilku minut.

Co na to banki – pyta „Rzeczpospolita”. Nieoficjalnie przyznają, że ich analitycy są na skraju wyczerpania, bo wniosków jest zbyt wiele. Oficjalnie: nikt nie obiecywał wypłaty w ciągu kilku tygodni, lecz przyznanie kredytu.

Źródło: Grażyna Błaszczak, „Rzeczpospolita”, 26.06.2006 | 2006-06-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Rawskimieszkania na wynajem powiat Chełmińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Książ Wielkidomy na sprzedaż gmina Polanówdomy na sprzedaż w Paciorkowej Woli Nowejmieszkania na wynajem w Sokołowo-Parcelachmieszkania na sprzedaż w Zberkach

Deweloperzy

);