Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Korki w bankach

2006-06-26

Korki w bankach

Banki się zakorkowały. Tylko w ubiegłym tygodniu kilku czytelników prosiło nas o interwencję, tłumacząc, że mają przyznany kredyt hipoteczny w kwietniu lub maju, a ciągle mimo dostarczonych dokumentów banki nie chcą zawrzeć z nimi umowy, odwlekając wypłatę pieniędzy – podaje „Rzeczpospolita”.

Taką sytuację potwierdza doradca finansowy, który sprzedaje w imieniu kilkunastu banków kredyty mieszkaniowe. Jego zdaniem 3-4 banki na rynku są zalewane wnioskami kredytowymi od osób kupujących mieszkania lub chcących zmienić kredytodawcę. Banki te mają bowiem dość atrakcyjne, promocyjne oferty, szczególnie dotyczące refinansowania, stąd korki.

Tymczasem – czytamy dalej – klienci się złoszczą, zresztą słusznie, dlaczego muszą czekać dwa miesiące na uruchomienie pieniędzy, skoro bank obiecywał dwa-trzy tygodnie, a decyzję o posiadaniu zdolności kredytowej bankowiec podejmuje w ciągu kilku minut.

Co na to banki – pyta „Rzeczpospolita”. Nieoficjalnie przyznają, że ich analitycy są na skraju wyczerpania, bo wniosków jest zbyt wiele. Oficjalnie: nikt nie obiecywał wypłaty w ciągu kilku tygodni, lecz przyznanie kredytu.

Źródło: Grażyna Błaszczak, „Rzeczpospolita”, 26.06.2006 | 2006-06-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Bytowskidomy na wynajem powiat Braniewskimieszkania na sprzedaż gmina Łęczycalokale użytkowe na wynajem gmina Świlczamieszkania na sprzedaż w Jaroszowiedomy na wynajem w Brzeźniedomy na wynajem w Osiku

Deweloperzy

);