Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniunktura w budownictwie w lutym 2006

2006-03-13

Koniunktura w budownictwie w lutym 2006

W lutym ogólna koniunktura w budownictwie oceniana jest mniej korzystnie niż w styczniu, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat.

W lutym ogólna koniunktura w budownictwie oceniana jest mniej korzystnie niż w styczniu, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat. Na sytuację tę wpływają gorsze niż przed miesiącem oceny bieżącego portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej, a w konsekwencji i sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Wśród badanych przedsiębiorstw 25% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 21% jej pogorszenie. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W lutym przedsiębiorstwa odnotowują większe niż przed miesiącem ograniczenie portfela zamówień. Jednak w najbliższych miesiącach oczekuje się wzrostu portfela zamówień oraz produkcji, większego niż wskazywała prognoza sprzed miesiąca. Negatywnie oceniana jest bieżąca sytuacja finansowa przedsiębiorstw budowlano-montażowych. Odpowiednie przewidywania na najbliższe miesiące charakteryzują się optymizmem. Na najbliższe trzy miesiące przedsiębiorcy sygnalizują nieco wolniejszy wzrost cen realizacji robót budowlano-montażowych niż wskazywała prognoza ze stycznia. Należy oczekiwać niewielkiego wzrostu zatrudnienia w budownictwie. Największe trudności napotykane przez przedsiębiorstwa związane są nadal z konkurencją ze strony innych firm. Drugą najczęściej zgłaszaną barierą są warunki atmosferyczne. W porównaniu z lutym ubiegłego roku istotnie zmalała uciążliwość bariery związanej z niedostatecznym popytem, natomiast wzrosło znaczenie barier związanych przede wszystkim z warunkami atmosferycznymi i niedoborem wykwalifikowanych pracowników. W stosunku do oczekiwanego portfela zamówień w okresie najbliższych dwunastu miesięcy 14% przedsiębiorstw budowlanych ocenia swoje zdolności produkcyjne jako zbyt duże, 70% jako wystarczające, a 16% jako zbyt małe. Oceny te są zbliżone do formułowanych przed miesiącem. W porównaniu z lutym ubiegłego roku zmniejsza się udział jednostek oceniających swe zdolności jako nadmierne w stosunku do oczekiwanego portfela zamówień, a zwiększa się odsetek przedsiębiorstw, które oceniają je jako zbyt małe.

Źródło: Komunikat GUS | 2006-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania na wynajemdziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Słupskidomy na sprzedaż powiat Polickimieszkania na wynajem gmina Budzyńlokale użytkowe na wynajem gmina Tuliszkówdomy na wynajem w Dębiniemieszkania na wynajem w Psarachmieszkania na wynajem w Naćmierz

Deweloperzy

);