Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniunktura w budownictwie w lutym 2006

2006-03-13

Koniunktura w budownictwie w lutym 2006

W lutym ogólna koniunktura w budownictwie oceniana jest mniej korzystnie niż w styczniu, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat.

W lutym ogólna koniunktura w budownictwie oceniana jest mniej korzystnie niż w styczniu, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat. Na sytuację tę wpływają gorsze niż przed miesiącem oceny bieżącego portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej, a w konsekwencji i sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Wśród badanych przedsiębiorstw 25% sygnalizuje poprawę koniunktury, a 21% jej pogorszenie. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. W lutym przedsiębiorstwa odnotowują większe niż przed miesiącem ograniczenie portfela zamówień. Jednak w najbliższych miesiącach oczekuje się wzrostu portfela zamówień oraz produkcji, większego niż wskazywała prognoza sprzed miesiąca. Negatywnie oceniana jest bieżąca sytuacja finansowa przedsiębiorstw budowlano-montażowych. Odpowiednie przewidywania na najbliższe miesiące charakteryzują się optymizmem. Na najbliższe trzy miesiące przedsiębiorcy sygnalizują nieco wolniejszy wzrost cen realizacji robót budowlano-montażowych niż wskazywała prognoza ze stycznia. Należy oczekiwać niewielkiego wzrostu zatrudnienia w budownictwie. Największe trudności napotykane przez przedsiębiorstwa związane są nadal z konkurencją ze strony innych firm. Drugą najczęściej zgłaszaną barierą są warunki atmosferyczne. W porównaniu z lutym ubiegłego roku istotnie zmalała uciążliwość bariery związanej z niedostatecznym popytem, natomiast wzrosło znaczenie barier związanych przede wszystkim z warunkami atmosferycznymi i niedoborem wykwalifikowanych pracowników. W stosunku do oczekiwanego portfela zamówień w okresie najbliższych dwunastu miesięcy 14% przedsiębiorstw budowlanych ocenia swoje zdolności produkcyjne jako zbyt duże, 70% jako wystarczające, a 16% jako zbyt małe. Oceny te są zbliżone do formułowanych przed miesiącem. W porównaniu z lutym ubiegłego roku zmniejsza się udział jednostek oceniających swe zdolności jako nadmierne w stosunku do oczekiwanego portfela zamówień, a zwiększa się odsetek przedsiębiorstw, które oceniają je jako zbyt małe.

Źródło: Komunikat GUS | 2006-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażdziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat Wrzesińskidomy na wynajem powiat Sejneńskidomy na wynajem gmina Pawłowiczkidomy na sprzedaż gmina Andrzejewodomy na wynajem w Trankwicachdomy na sprzedaż w Ozorzycachdomy na wynajem w Dobrocinku

Deweloperzy

);