Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniec remontu placu Szczepańskiego?

2010-04-21

Koniec remontu placu Szczepańskiego?

Termin zakończenia remontu placu Szczepańskiego mija dopiero w czerwcu, ale wykonawca chce zdążyć jeszcze przed końcem kwietnia.

Termin zakończenia remontu placu Szczepańskiego mija dopiero w czerwcu, ale wykonawca chce zdążyć jeszcze przed końcem kwietnia – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Stąd pospieszny montaż fontanny i przyspieszone prace wykończeniowe. Jak czytamy dalej, nowa wizja nieforemnego placu w kształcie trapezu, którego powierzchnia wynosi ok. 8 tys. m kw., zakłada, że wraz z przylegającymi do niego ulicami zostanie on wyłożony kamieniem.
Mają tam pojawić się brazylijskie i polskie granity, bazalt oraz włoskie i chińskie porfiry.
 
Piotr Gajewski, prezes krakowskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, alarmuje, że może dojść do powtórki sytuacji z placu Mariackiego i Rynku Głównego, gdzie kamień na posadzkach popękał i nie wygląda tak estetycznie jak było to planowane – przypomina dziennik.
 
Plac Szczepański po remoncie ma być wizytówką miasta, dlatego urzędnikom tak zależy na jego wyglądzie – podkreśla Gazeta. Miejsce dotychczasowego parkingu dla samochodów zajmie „secesyjny salon Krakowa”. Tak określa plac sam projektant i wykonawca. Rzeźbiarska fontanna zaprojektowana przez prof. Stefana Dousę oraz architektów z PKZ Arkona ma być kluczowym elementem placu.
 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 9.04.2010 | 2010-04-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemkamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat Przasnyskidomy na sprzedaż powiat Mrągowskimieszkania na sprzedaż gmina Szemudmieszkania na sprzedaż gmina Tyszowcemieszkania na sprzedaż w Zawadziedomy na sprzedaż w Białym Błociemieszkania na sprzedaż w Glitajnach

Deweloperzy

);