Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejki w wydziałach ksiąg wieczystych

2006-07-24

Kolejki w wydziałach ksiąg wieczystych

Wniosków o wpis lub wypis z hipoteki jest obecnie dwa razy więcej niż na początku roku. Jednym z powodów jest ruch na rynku nieruchomości.

Wniosków o wpis lub wypis z hipoteki jest obecnie dwa razy więcej niż na początku roku. Jednym z powodów jest ruch na rynku nieruchomości.

Na wpis do księgi wieczystej czeka się w Gdańsku trzy, cztery miesiące. W Warszawie trwa to nawet pół roku, czyli dwa razy dłużej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Warszawski Wydział Ksiąg Wieczystych przyjmuje miesięcznie ponad 20 tysięcy petentów! Kolejki przed wydziałami ksiąg wieczystych w dużych aglomeracjach, na przykład w Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Krakowie czy Wrocławiu, ustawiają się już od samego rana.

Jak twierdzi "Rzeczpospolita" – jest kilka powodów obecnego oblężenia: wzmożony ruch na rynku, obowiązujące od marca niższe opłaty sądowe, wprowadzenie zmian w przyznawaniu kredytów hipotecznych w walutach obcych obowiazujące od 1 lipca.

Zatory w wydziałach ksiąg wieczystych były więc nie do uniknięcia, wyjaśnia „Rzeczpospolita". Jednak obsługę można usprawnić. Na przykład w gdańskiej hipotece zatrudniono dodatkowo kilku pracowników. Dzięki temu tłok udaje się znacznie szybciej rozładować.

Źródło: „Rzeczpospolita", 24.07.2006 | 2006-07-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciagaraże do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Poddębickilokale użytkowe na wynajem powiat Górowskimieszkania na sprzedaż gmina Mielecmieszkania na sprzedaż gmina Ełkdomy na sprzedaż w Ewiniedomy na sprzedaż w Kostrzewamieszkania na sprzedaż w Puc

Deweloperzy

);