Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejki w wydziałach ksiąg wieczystych

2006-07-24

Kolejki w wydziałach ksiąg wieczystych

Wniosków o wpis lub wypis z hipoteki jest obecnie dwa razy więcej niż na początku roku. Jednym z powodów jest ruch na rynku nieruchomości.

Wniosków o wpis lub wypis z hipoteki jest obecnie dwa razy więcej niż na początku roku. Jednym z powodów jest ruch na rynku nieruchomości.

Na wpis do księgi wieczystej czeka się w Gdańsku trzy, cztery miesiące. W Warszawie trwa to nawet pół roku, czyli dwa razy dłużej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Warszawski Wydział Ksiąg Wieczystych przyjmuje miesięcznie ponad 20 tysięcy petentów! Kolejki przed wydziałami ksiąg wieczystych w dużych aglomeracjach, na przykład w Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Krakowie czy Wrocławiu, ustawiają się już od samego rana.

Jak twierdzi "Rzeczpospolita" – jest kilka powodów obecnego oblężenia: wzmożony ruch na rynku, obowiązujące od marca niższe opłaty sądowe, wprowadzenie zmian w przyznawaniu kredytów hipotecznych w walutach obcych obowiazujące od 1 lipca.

Zatory w wydziałach ksiąg wieczystych były więc nie do uniknięcia, wyjaśnia „Rzeczpospolita". Jednak obsługę można usprawnić. Na przykład w gdańskiej hipotece zatrudniono dodatkowo kilku pracowników. Dzięki temu tłok udaje się znacznie szybciej rozładować.

Źródło: „Rzeczpospolita", 24.07.2006 | 2006-07-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Średzkidomy na sprzedaż powiat Puławskidomy na sprzedaż gmina Ponieclokale użytkowe na wynajem gmina Lubindomy na wynajem w Sobieradzumieszkania na wynajem w Maryniemieszkania na wynajem w Nowogródek

Deweloperzy

);