Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kobiety na budowy

2006-12-04

Kobiety na budowy

Minister budownictwa Andrzej Aumiller zachęca kobiety do podejmowania pracy na budowach.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, minister budownictwa Andrzej Aumiller zachęca kobiety do podejmowania pracy na budowach.

– Kobiety mogą sobie dać radę lepiej niż mężczyźni. Ładniej i dokładniej ułożą płytki albo wykładziny. Mogą obsługiwać nowoczesny sprzęt budowlany, którym kieruje się łatwiej niż osobowym samochodem – cytuje gazeta słowa ministra Aumillera, które padły po spotkaniu z dyrektorami szkół budowlanych.

Firmy budowlane rozpaczliwie szukają fachowców, którzy od ponad roku masowo wyjeżdżają do pracy do krajów starej Unii – czytamy. W dodatku ten exodus zbiegł się z ożywieniem na krajowym rynku budowlanym.

Pracujący w branży rozmówcy gazety uważają, że kobiety nie powinny mieć problemów z zatrudnieniem do prac wykończeniowych, które nie wymagają siły, lecz dokładności i zmysłu estetycznego – np. do układania płytek i elementów dekoracyjnych, malowania, tapetowania, ale także w roli np. kierowników budów i inspektorów nadzoru. Pracując po 8-10 godzin dziennie, mogłyby zarobić na rękę 1,5-2,5 tys. zł miesięcznie. A to, że kobiety nie garną się do pracy w tego rodzaju zawodach budowlanych, wynika bardziej z tradycji niż z przeciwwskazań. Warto zatem zachęcać je do pracy w budownictwie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 03.12.2004 | 2006-12-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemgaraże na wynajemgaraże do kupieniadomy na wynajem powiat Świdwińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Łódzki wschodnidomy na sprzedaż gmina Bobrowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Godziesze Wielkiedomy na sprzedaż w Dąbrowcudomy na wynajem w Bieśnikumieszkania na sprzedaż w Mrozowej Woli

Deweloperzy

);