Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kłótnie i spory, czyli budowa dróg w Wielkopolsce

2007-12-05

Kłótnie i spory, czyli budowa dróg w Wielkopolsce

Już nie brak pieniędzy, ale spory między firmami budowlanymi i wygórowane żądania właścicieli gruntów to największe problemy drogowców w Wielkopolsce.

Już nie brak pieniędzy, ale spory między firmami budowlanymi i wygórowane żądania właścicieli gruntów to największe problemy drogowców w Wielkopolsce – informuje „Gazeta Wyborcza”. W ciągu trzech lat drogowcy dostali prawie 170 mln zł unijnego dofinansowania, a więc pieniędzy na inwestycje nie brakuje. Problemem są dziś jednak wykonawcy. Jest ich tak wielu, że walczą o każde zamówienie. Nie ma przetargu, którego rozstrzygnięcia nie oprotestowałyby przegrane firmy.

Jednak zdaniem Marka Napierały, szefa poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych, wkrótce sytuacja na rynku wykonawców powinna się odwrócić i przy jednoczesnym rozpoczęciu wielu inwestycji drogowych w całej Polsce, firm zacznie brakować – czytamy w Gazecie. Dlatego GDDKiA w Poznaniu przyspiesza niektóre inwestycje.

Oprócz trudności, jakie nastręczają firmy budowlane, drogowcy mają także problemy z wykupem gruntów. W niektórych wypadkach właściciele żądają pieniędzy 5-6 razy większych, niż rzeczywiście ziemia jest warta. Jednak, jak podaje dziennik, większość robót Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odbywa się zgodnie z harmonogramem.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Poznań 3.12.2007 | 2007-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wysokomazowieckilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Gliwicemieszkania na sprzedaż gmina Lubiczlokale użytkowe na wynajem gmina Kadzidłodomy na sprzedaż w Karczewiedomy na wynajem w Komorzedomy na wynajem w Zielonym Kącie

Deweloperzy

);