Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kłamstwo czy rzeczywistość - kontrowersje wokół pierwszych Mieszkań Plus

Magdalena Hojniak | 2018-07-10

Kłamstwo czy rzeczywistość - kontrowersje wokół pierwszych Mieszkań Plus

Lokale rzekomo znajdują się w szczerym polu, są zawilgocone i małe.

Zarzuty, jakie pojawiły się w artykule opublikowanym w Newsweek.pl dotyczące pierwszych Mieszkań Plus w Jarocinie, rozpętały prawdziwą burze. Znalazły się w nim bowiem informacje, według których najemcy mieszkają „w szczerym polu w zawilgoconych norach, metr pod ziemią”, o czym pisze Portalsamorzadowy.pl. Sprzeciwia się im prezes jarocińskiego TBS, uważając je za nieprawdziwe. Tekst został opublikowany w związku z zalaniem mieszkań, do jakiego doszło w ostatnim czasie. Po tym, jak przekazano klucze, niektóre lokale zostały zalane, a na ścianach pojawiła się grzyb, o czym wspomina autorka artykułu „Miało być pięknie i nowocześnie. Jak wygląda pierwsze osiedle rządowego programu „Mieszkanie+”.

Zdaniem Jerzego Wolskiego wiele informacji podanych w artykule jest nieprawdą, a po tym, jak doszło do zalania, odpowiedzialne za inwestycję TBS, od razu podjęło działania mające rozwiązać powstały problem. Przekłamania dotyczą także wysokości czynszów, które rzekomo wynoszą od 1300-1500 zł, podczas gdy według Wolskiego stawki sięgają 385 i 605 zł w zależności od wielkości mieszkania. Otoczenie inwestycji również zostało pokazane w sposób zakłamujący rzeczywistość. Prezes JTBS podkreśla, że przy osiedlu znajduje się przedszkole, szkoła i plac zabaw, a drogi dojazdowe są wybudowane od zewnątrz. Zabudowę zobrazowano jednak w taki sposób, że wygląda, jakby tych elementów infrastrukturalnych nie było.

W odpowiedzi na artykuł Anny Szulc Jerzy Wolski wydał oświadczenie, w którym odnosi się do, jego zdaniem, niezgodnych z rzeczywistością informacji.  

Źródło: Portalsamorządowy.pl | 2018-07-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

Wojciech ⋅ 12-07-2018 | 10:37

Jakie ma dowody Pan z TBS jak widać żadnych. Lokale zbudowane są w niecce do której spływa woda. A tak naprawdę co robi TBS przy 500+

Danuta ⋅ 12-07-2018 | 09:29

Mieszkanie + jest dobrym pomysłem ,i inwestycja w najważniejszya jednostkę społeczną, czynsz powinni obniżyć a dojście do własności ,wyrównać z czynszem,a ze są komentarze i prowokacje to zjawisko normalne w świecie polityki,idą wybory ;-) pozdrawiam.

aleks ⋅ 12-07-2018 | 08:44

Moze jeszcze trzeba im je umeblowac i wyposazyc,bo przeciez na czyms trzeba 500+ zrobic, a i tv by sie przydal, no bo gdzie piwko pkonsumowac.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Niżańskimieszkania na sprzedaż powiat Człuchowskidomy na sprzedaż gmina Ciężkowicemieszkania na wynajem gmina Trzeszczanydomy na sprzedaż w Sidziniedomy na wynajem w Złotej Górzemieszkania na wynajem w Kępa Kalnicka

Deweloperzy

);