Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowice: wielki plac budowy przy Sokolskiej

2008-02-14

Katowice: wielki plac budowy przy Sokolskiej

Inwestorzy w Katowicach nie chcą już czekać na planowaną przez miasto przebudowę centrum i sami ruszają z budową. Zaczynają od hotelu i apartamentowców przy ulicy Sokolskiej.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, inwestorzy w Katowicach nie chcą już czekać na planowaną przez miasto przebudowę centrum i sami ruszają z budową. Zaczynają od hotelu i apartamentowców przy ulicy Sokolskiej.

Naprzeciw dworca PKS-u staną dwa budynki, które rozdzieli Rawa – podaje Gazeta. Do znajdującego się tam bloku dostawiony zostanie 27-piętrowy budynek Jupiter Plaza. Spółka NFI Jupiter zapowiada, że powstanie tu 4,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, które zajmą sześć dolnych kondygnacji. Na wyższych piętrach pojawi się 250 apartamentów. Standard obiektu zdradza cena za metr kwadratowy – około 10 tys. zł. Natomiast po drugiej stronie rzeki na zarośniętym chwastami placu przy Śląskich Zakładach Technicznych firma Warimpex wybuduje w ciągu dwóch lat 145-pokojowy hotel Angelo, który będzie miał cztery lub pięć gwiazdek.

Odmieni się też druga strona ulicy – czytamy dalej. Przy dworcu PKS-u pojawi się skwer, który z inicjatywy Stowarzyszenia „Moje Miasto” i przy współpracy młodych architektów zaprojektowali sami mieszkańcy. Na północ od skweru powstanie nowa ulica, która od Sokolskiej pobiegnie w kierunku Superjednostki. Jest ona konieczna do obsługi kolejnych inwestycji, np. na zrębie nieukończonego Katowickiego Centrum Biznesu irlandzka firma Eurocape P.I.A. chce postawić hotel.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 13.02.2008 | 2008-02-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedażkamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Oświęcimskidomy na wynajem powiat Monieckidomy na sprzedaż gmina Puszcza Mariańskalokale użytkowe na wynajem gmina Szudziałowodomy na wynajem w Wilszniamieszkania na wynajem w Krupiniedomy na sprzedaż w Hołodolinie

Deweloperzy

);