Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowice: spory wokół budowy wieżowców

2007-12-04

Katowice: spory wokół budowy wieżowców

Spółka Millenium Rondo planuje wybudować najwyższy na Śląsku apartamentowiec. 135-metrowy wieżowiec ma powstać przy alei Korfantego w Katowicach.

Spółka Millenium Rondo planuje wybudować najwyższy na Śląsku apartamentowiec. 135-metrowy wieżowiec ma powstać przy alei Korfantego w Katowicach, w miejscu, gdzie obecnie stoi pusty budynek po Varietes Centrum u Michalika – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Jednak na razie plany pozostają na papierze z powodu sprzeciwu Urzędu Lotnictwa Cywilnego – każdy budynek w śródmieściu wyższy niż 100 metrów musi mieć specjalne pozwolenie z powodu bliskiego sąsiedztwa lotniska na Muchowcu. Jak podaje Gazeta, oprócz apartamentowca przy alei Korfantego zablokowana została z tego samego powodu także budowa biurowców przy Roździeńskiego, Olimpijskiej i Opolskiej.

Jak czytamy dalej, spory wokół budowy wieżowców w centrum skończą się, dopiero gdy sporządzone zostanie studium aeronautyczne. W dokumencie tym wyznaczony zostanie teren, na którym będzie można stawiać wysokie budowle. Opracowanie ma być gotowe za ok. dwa miesiące.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 30.11.2007 | 2007-12-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędziałki do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Koneckimieszkania na wynajem powiat Drawskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Świerczelokale użytkowe na sprzedaż gmina Policemieszkania na wynajem w Żernikachmieszkania na wynajem w Tremlakmieszkania na sprzedaż w Durdach

Deweloperzy

);