Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowice przegrywają w wyścigu wieżowców

2008-01-08

Katowice przegrywają w wyścigu wieżowców

Na tle drapaczy chmur, których budowa planowana jest w innych miastach, wieżowce w Katowicach wyglądają jak karzełki. Podczas gdy cała Polska pnie się w górę, tylko niektóre planowane w tym mieście inwestycje niewiele przekraczają wysokość 100 metrów.

Na tle drapaczy chmur, których budowa planowana jest w innych miastach, wieżowce w Katowicach wyglądają jak karzełki. Podczas gdy cała Polska pnie się w górę, tylko niektóre planowane w tym mieście inwestycje niewiele przekraczają wysokość 100 metrów – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Większość przyszłych katowickich wieżowców jest w fazie projektowania, dlatego w wydziale budownictwa katowickiego magistratu nie wydano jeszcze żadnego pozwolenia na budowę. Najszybciej z projektem ma się uporać TriGranit, węgierski deweloper, który przy centrum handlowym Silesia City Center chce postawić dwie wieże Silesia Towers. Wyższa będzie miała 34 kondygnacje i 125 metrów, zaś niższa z 15 kondygnacjami – 55 metrów.

Zaawansowane prace trwają też nad apartamentowcem, który powstanie przy niedokończonej budowie Katowickiego Centrum Biznesu. W 26-piętrowej wieży znajdą się mieszkania o powierzchni od 40 do 200 metrów kwadratowych. Kolejna wieża mieszkalna ma szansę wyrosnąć nieopodal, przy ulicy Sokolskiej, naprzeciw dworca PKS. Firma NFI Jupiter planuje tam budowę 27-piętrowego budynku – czytamy w artykule. Kolejne budowy wieżowców są jeszcze w powijakach, ale żaden projekt na pewno nie dorówna wysokością warszawskim czy wrocławskim drapaczom chmur.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 08.01.2008 | 2008-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajemgaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Lęborskimieszkania na sprzedaż powiat Wielickimieszkania na wynajem gmina Borkowicemieszkania na sprzedaż gmina Łęka Opatowskadomy na sprzedaż w Borkowiedomy na wynajem w Mroczkowie Dużymmieszkania na wynajem w Osieku

Deweloperzy

);