Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowice nie chcą już centrum według Koniora

2009-03-10

Katowice nie chcą już centrum według Koniora

Szersza aleja Korfantego, cztery pasy ruchu na ul. Moniuszki i dwukierunkowa ul. Mickiewicza to nowe pomysły katowickich urzędników.

Szersza aleja Korfantego, cztery pasy ruchu na ul. Moniuszki i dwukierunkowa ul. Mickiewicza to nowe pomysły katowickich urzędników. Są one całkowicie sprzeczne z ideą Tomasza Koniora, którego projekt przebudowy centrum zakładał więcej przestrzeni dla pieszych – donosi „Gazeta Wyborcza”. Trzy lata temu rozstrzygnięto konkurs na plan przebudowy śródmieścia Katowic. Jednym z najważniejszych elementów projektu, który wygrał, było zagęszczenie zabudowy alei Korfantego. Według architekta nowa zabudowa miała utworzyć równoległy pas do zachodniej pierzei traktu oraz pomiędzy nimi nowy pasaż dla pieszych – czytamy. W parterach budynków miały być sklepy, kawiarnie, galerie.

Jednak od samego początku plan był krytykowany przez część mieszkańców i architektów – podaje dziennik. Aleja Korfantego była porównywana do Pól Elizejskich, których nie wolno zabudować. Plan, który wygrał konkurs, do tej pory nie został zrealizowany, a w katowickim magistracie pojawiły się nowe propozycje dotyczące układu komunikacyjnego centrum – ulica Moniuszki ma mieć cztery pasy ruchu (po dwa w każdą stronę), ulica Mickiewicza ma być także dwukierunkowa, a aleja Korfantego ma być jeszcze szersza niż obecnie. Prezydent Katowic uważa, że autor projektu jako architekt musi wiedzieć, że nie wszystko można zrealizować. Według niego jeszcze w marcu zostanie ogłoszony przetarg na projekt budowlany, który za rok powinien być gotowy razem z pozwoleniem na budowę.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 7.03.2009 | 2009-03-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże na wynajemkamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Słupskimieszkania na wynajem powiat Makowskidomy na wynajem gmina Krzeszycelokale użytkowe na sprzedaż gmina Sulęczynodomy na sprzedaż w Gnatachdomy na wynajem w Fabiankachmieszkania na sprzedaż w Pichorowicach

Deweloperzy

);