Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowice miastem nieudanych inwestycji

2010-08-26

Katowice miastem nieudanych inwestycji

Zarówno - dawny dworzec kolejowy, Varietes Centrum, hotel Silesia czy szkielet Katowickiego Centrum Biznesu - miały ulec przekształceniu w hotele oraz centra handlowo-usługowe.

Zarówno - dawny dworzec kolejowy, Varietes Centrum, hotel Silesia czy straszący szkielet Katowickiego Centrum Biznesu - miały ulec przekształceniu w hotele oraz centra handlowo-usługowe. Na terenach położonych przy al. Korfantego miały też powstać nowoczesne apartamentowce. Niestety żadne z tych miejsc nie przeżyło zapowiadanej metamorfozy. Dlaczego Katowice nie wykorzystały szansy?

Deweloperzy tłumaczą się opieszałością ze strony urzędników miejskich. Czekają m.in. na zapowiadane budowy dróg i wytyczne geodezyjne, bo bez nich żadne prace nie mogą się rozpocząć. Reakcją władz miasta na stawiane zarzuty było powołanie pełnomocnika do spraw kontaktów z inwestorami strategicznymi. Jednak, zdaniem „Gazety Wyborczej”, jest to rozwiązanie niewystarczające, gdyż bierne przyglądanie się sytuacji na rynku a nawet sprawne wydawanie decyzji to zbyt mało, by konkurować z Krakowem, Warszawą czy Wrocławiem.
 

Źródło: „GazetaWyborcza Katowice” 24.08.2010 | 2010-08-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Ostrowskimieszkania na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckimieszkania na wynajem gmina Damnicalokale użytkowe na wynajem gmina Jeżowedomy na wynajem w Janiszemieszkania na wynajem w Białym Borzemieszkania na sprzedaż w Dąbrowie Dolnej

Deweloperzy

);