Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Już wkrótce śluby w Pałacu Goldsteinów

2009-04-15

Już wkrótce śluby w Pałacu Goldsteinów

W neorenesansowym pałacu Goldsteinów, jednym z najpiękniejszych zabytków Katowic, rozpoczął się remont. Magistrat zamierza przenieść tu urząd stanu cywilnego.

W neorenesansowym pałacu Goldsteinów, jednym z najpiękniejszych zabytków Katowic, rozpoczął się remont. Magistrat zamierza przenieść tu urząd stanu cywilnego – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Pałac został wybudowany w latach 70. XIX w. przez braci Abrahama i Josefa Goldsteinów przy dzisiejszym placu Wolności. Po wyprowadzce rodziny Goldsteinów na początku XX w. pałac był siedzibą m.in. Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, banku i restauracji – przypomina dziennik. Większość sal ogromnego pałacu od wielu lat stała pusta. Po remoncie ma być tam przeniesiony urząd stanu cywilnego.

Obecna siedziba USC znajduje się na terenie, który zgodnie z planem przebudowy śródmieścia, jest przeznaczony pod inwestycje – zaznacza Gazeta. Według rzecznika katowickiego magistratu dużo czasu zajęło przygotowanie rzetelnego projektu renowacji. Ze względu na kosztowne prace miasto wyłoży na remont ponad 17,5 mln zł. Nowożeńcy z urzędnikami stanu cywilnego będą się spotykali w salach na parterze, gdzie znajdzie się również sala bankietowa – czytamy dalej. Pomieszczenia na pierwszym piętrze posłużą urzędowi miasta do celów reprezentacyjnych. Na drugim piętrze będzie się znajdowała część biurowa i siedziba Camerata Silesia. Oficyna zaś – przebudowana stajnia i wozownia – zostanie zburzona, a na jej miejscu stanie nowy budynek administracyjny. Remont potrwa do października przyszłego roku.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 5.04.2009 | 2009-04-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na wynajem powiat M. Żorylokale użytkowe na wynajem powiat Nowosolskilokale użytkowe na wynajem gmina Starogard Gdańskidomy na sprzedaż gmina Rychlikimieszkania na wynajem w Zalesiedomy na wynajem w Kurzejewiedomy na sprzedaż w Bielawie

Deweloperzy

);