Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jest ulga na zakupy ratalne

2006-04-10

Jest ulga na zakupy ratalne

Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych poniesiony wydatek na urządzenie, które może podlegać odliczeniu na podstawie odrębnych przepisów, można odliczyć od podatku za rok 2005 w kwocie ustalonej na podstawie faktury, mimo że płatność realizowana jest w ratach.

Wielu podatników w ubiegłym roku dokonało kosztownych wydatków na urządzenia, które rozporządzenie określające wydatki podlegające rozliczeniu w ramach ulgi remontowej zalicza do nadających się do odliczenia. Mogły to być np. gazowe grzejniki ciepłej wody, urządzenia lub systemy służące poprawie bezpieczeństwa użytkowników gazu czy gazomierze indywidualne – czytamy w „Gazecie Prawnej”. Część osób wybrała ratalny sposób zapłaty. Teraz zadają sobie pytanie, w jaki sposób mogą odliczyć poniesione wydatki i czy w ogóle jest to możliwe. Podatnicy mają wątpliwości, czy w rocznym zeznaniu podatkowym od osób fizycznych za rok 2005 można odliczyć 19 proc. od kwoty brutto wynikającej z faktury czy należy odliczyć jedynie 19 proc. od kwoty raty zapłaconej w 2005 roku.

Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych poniesiony wydatek na urządzenie, które może podlegać odliczeniu na podstawie odrębnych przepisów, można odliczyć od podatku za rok 2005 w kwocie ustalonej na podstawie faktury, mimo że płatność realizowana jest w ratach. Podstawę do odliczenia od podatku ponoszonych wydatków na cele mieszkaniowe stanowią faktury stwierdzające poniesienie przez podatnika wydatku z tego tytułu w pełnej wysokości wynikającej z faktury, nie zaś kwota faktycznie zapłaconych w danym roku podatkowym rat kredytu zaciągniętego na sfinansowanie tychże wydatków. Źródło finansowania wydatków ponoszonych na remont i modernizację lokalu (budynku) mieszkalnego pozostaje bez wpływu na możliwość ich odliczania od podatku dochodowego od osób fizycznych. Potwierdzają to również organy podatkowe, m.in. postanowienie naczelnika Urzędu Skarbowego Wrocław – Śródmieście z 6 lutego 2006 r. (nr PD II 415/1/51/05).

Źródło: „Gazeta Prawna” | 2006-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat Zielonogórskimieszkania na sprzedaż powiat M. Koninmieszkania na sprzedaż gmina Jaśliskalokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Ostrołękadomy na sprzedaż w Antoniewiedomy na sprzedaż w Pienicachdomy na sprzedaż w Bukowicach

Deweloperzy

);