Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jesień sprzyja zakupom

2006-10-17

Jesień sprzyja zakupom

We wrześniu najbardziej podrożały nowe mieszkania w Łodzi i we Wrocławiu. Najwyższe stawki jednak nadal utrzymują się w Warszawie.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" we wrześniu najbardziej podrożały nowe mieszkania w Łodzi i we Wrocławiu. Najwyższe stawki jednak nadal utrzymują się w Warszawie.

Podczas wakacji zazwyczaj rynek sprzedaży nieruchomości zapada w drzemkę - ceny się stabilizują, transakcji jest mniej. Jesień jednak ciągnie za sobą falę nowych zakupów, a co za tym idzie wzrost cen. Również ten rok nie jest wyjątkiem i we wrześniu nieruchomości podrożały, w porównaniu z sierpniem, nawet o 10 proc. Brakuje nowych projektów, więc ceny zwyżkują i biją kolejne rekordy.

Jak wynika z danych „Rzeczpospolitej”, rekordowe skoki odnotowano we Wrocławiu, gdzie trzeba było zapłacić średnio o 13,2 proc. więcej niż w sierpniu, czyli ok. 6,2 tys. zł za metr kw., a w Łodzi średnia wartość metra kw. wzrosła o 10,3 proc., przekraczając granicę 3,8 tys. zł. Natomiast w Warszawie ceny we wrześniu wzrosły średnio o 5,5 proc., w porównaniu z sierpniem, i wynoszą średnio ok. 6,5 tys. zł. Najwolniej nowe mieszkania drożały we wrześniu w Poznaniu (3,9 proc.) i Krakowie (4,4 proc.).


Źródło: "Rzeczpospolita", 16.10.2006 | 2006-10-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kościerskidomy na wynajem powiat M. Wrocławdomy na wynajem gmina Czastarydomy na sprzedaż gmina Błażowamieszkania na sprzedaż w Sokolnikachmieszkania na sprzedaż w Porzeczudomy na wynajem w Zieleniewie

Deweloperzy

);