Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jednopokojowe do wzięcia średnio po 7 tys. za metr

2006-08-03

Jednopokojowe do wzięcia średnio po 7 tys. za metr

W ciągu pierwszego półrocza najbardziej wzrosły ceny używanych jednopokojowych mieszkań – o ponad 20 proc. Sprzedawcy żądają 7 tys. zł za mkw. I nie mają problemów ze zbyciem.

W ciągu pierwszego półrocza najbardziej wzrosły ceny używanych jednopokojowych mieszkań – o ponad 20 proc. Sprzedawcy żądają 7 tys. zł za mkw. I nie mają problemów ze zbyciem – podaje „Życie Warszawy”.

Jak pisze dziennik, na rynku wtórnym zachodzi odwrotna tendencja niż na pierwotnym, gdzie kawalerki praktycznie odchodzą już do lamusa. Z czego to wynika? Otóż cena metra kwadratowego używanego mieszkania, choć statystycznie wyższa (w czerwcu za mkw. nowego lokalu warszawiacy płacili 6045 zł), w rzeczywistości jest niższa. Deweloperzy sprzedają nowe mieszkania, które jeszcze trzeba wykończyć i wyposażyć. A na to już młodych osób nie stać. Do starego lokalu mogą się od razu wprowadzić, akceptując to, co tam zastają. Często starzy mieszkańcy pozostawiają w spadku nawet meble.

Nowe mieszkania kupują ci, którzy podnoszą swój standard życia, stać ich na spłatę wyższych rat kredytowych, więc nie zaakceptują ciasnoty. Ta grupa, która wciąż się rozrasta, sięga po 3-4-pokojowe mieszkania do 80 mkw. Ale dla nich brakuje mieszkań na rynku pierwotnym, więc kupują też używane. Na Ursynowie, modnym wśród klasy średniej, najszybciej rosły ceny mieszkań 4-pokojowych. Od stycznia do czerwca podrożały o 25 proc. (z 5,2 tys. zł do 6,5 tys. zł za mkw.).

Źródło: „Życie Warszawy”, 2006-07-20 | 2006-08-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania do kupieniadomy na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Jaworznodomy na wynajem powiat Włoszczowskidomy na wynajem gmina Działoszycemieszkania na sprzedaż gmina Zławieś Wielkamieszkania na sprzedaż w Długołęce Wielkiejmieszkania na wynajem w Borowiczki-Pieńkachmieszkania na sprzedaż w Rudniku

Deweloperzy

);