Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jednopokojowe do wzięcia średnio po 7 tys. za metr

2006-08-03

Jednopokojowe do wzięcia średnio po 7 tys. za metr

W ciągu pierwszego półrocza najbardziej wzrosły ceny używanych jednopokojowych mieszkań – o ponad 20 proc. Sprzedawcy żądają 7 tys. zł za mkw. I nie mają problemów ze zbyciem.

W ciągu pierwszego półrocza najbardziej wzrosły ceny używanych jednopokojowych mieszkań – o ponad 20 proc. Sprzedawcy żądają 7 tys. zł za mkw. I nie mają problemów ze zbyciem – podaje „Życie Warszawy”.

Jak pisze dziennik, na rynku wtórnym zachodzi odwrotna tendencja niż na pierwotnym, gdzie kawalerki praktycznie odchodzą już do lamusa. Z czego to wynika? Otóż cena metra kwadratowego używanego mieszkania, choć statystycznie wyższa (w czerwcu za mkw. nowego lokalu warszawiacy płacili 6045 zł), w rzeczywistości jest niższa. Deweloperzy sprzedają nowe mieszkania, które jeszcze trzeba wykończyć i wyposażyć. A na to już młodych osób nie stać. Do starego lokalu mogą się od razu wprowadzić, akceptując to, co tam zastają. Często starzy mieszkańcy pozostawiają w spadku nawet meble.

Nowe mieszkania kupują ci, którzy podnoszą swój standard życia, stać ich na spłatę wyższych rat kredytowych, więc nie zaakceptują ciasnoty. Ta grupa, która wciąż się rozrasta, sięga po 3-4-pokojowe mieszkania do 80 mkw. Ale dla nich brakuje mieszkań na rynku pierwotnym, więc kupują też używane. Na Ursynowie, modnym wśród klasy średniej, najszybciej rosły ceny mieszkań 4-pokojowych. Od stycznia do czerwca podrożały o 25 proc. (z 5,2 tys. zł do 6,5 tys. zł za mkw.).

Źródło: „Życie Warszawy”, 2006-07-20 | 2006-08-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości na wynajemdomy do kupieniadomy na wynajem powiat Tarnobrzeskidomy na sprzedaż powiat Lipnowskilokale użytkowe na wynajem gmina Brześć Kujawskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Krzeszowicedomy na sprzedaż w Starejmieszkania na sprzedaż w Górachdomy na wynajem w Darszycach

Deweloperzy

);