Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Japończycy wybudują w Polsce elektrownie wiatrowe

2006-09-28

Japończycy wybudują w Polsce elektrownie wiatrowe

Aż 24 elektrownie wiatrowe staną na polach koło Widzina i Zajączkowa w powiecie słupskim. Spółka Wind-pol z Białogardu, która już dwa lata temu uzyskała pozwolenie na budowę, porozumiała się z inwestorami z Japonii - firmami Mitsui i J.power.

Juz niedługo 24 elektrownie wiatrowe staną na polach koło Widzina i Zajączkowa w powiecie słupskim - bedzie to najwieksza ferma wiatrowa w Polsce. Spółka Wind-pol z Białogardu, która dwa lata temu uzyskała pozwolenie na budowę, znalazła inwestorówi z Japonii - firmy Mitsui i J.power.

Prace budowlane mają się rozpocząć w październiku. Wydane przez starostę słupskiego uprawomocnione już pozwolenia dotyczą 45 elektrowni o mocy indywidualnej 2 MW. Pierwsze z nich, o wysokości 119 metrów, staną na gruntach leżących w Zajączkowie i Widzinie. Średnica śmigieł wirnika osiągnie 80 metrów, a długość projektowa linii napowietrznej - 2181 km. Długość kanalizacji światłowodowej, która zostanie ukryta w ziemi, przekroczy 12 km.
Następne elektrownie mają być postawione w Sierakowie, Łosinie, Kończewie, Słonowicach i Runowie Sławieńskim.

Źródło: "Głos Pomorza" | 2006-09-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażkamienice na sprzedażgaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Poznańskimieszkania na wynajem powiat Toruńskimieszkania na sprzedaż gmina Trzebiniadomy na sprzedaż gmina Sulmierzycedomy na sprzedaż w Kobylaki-Czarzastychdomy na wynajem w Żabniedomy na wynajem w Kucharach

Deweloperzy

);