Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestowanie w nieruchomości mieszkaniowe coraz popularniejsze na świecie

Anna Panikowska-Filipek | 2021-01-07

Inwestowanie w nieruchomości mieszkaniowe coraz popularniejsze na świecie
Przewiduje się,że zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości mieszkaniowe w Polsce będzie rosło.

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, na globalnym rynku wciąż utrzymuje się duże zainteresowanie mieszkaniówką. Inwestorzy wychodzą z założenia, że mieszkania to stabilne i bezpieczne aktywa.

Inwestycje w lokale mieszkaniowe na świecie

Według danych JJL do września 2020 r. całkowita suma inwestycji w lokale mieszkalne wyniosła 116 mld USD. W Stanach Zjednoczonych ich liczba podwaja się co roku, w Azji natomiast na początku 2020 r. była aż 3 razy wyższa niż rok wcześniej. Trend ten utrzymuje się już od kilku lat. W ciągu ostatniej dekady udział inwestycji w mieszkania na wynajem w odniesieniu do wszystkich inwestycji w nieruchomości na rynku światowym zwiększył się dwukrotnie, osiągając wynik 25 proc. Czas pandemii dodatkowo przyspieszył ten proces.

Popyt na mieszkania utrzymuje się na wysokim poziomie w wielu miastach na całym świecie, a podaż ma trudności z dotrzymaniem mu kroku. W tej sytuacji inwestorzy postrzegają aktywa związane z zamieszkaniem jako bardziej odporne na wahania koniunktury niż w przypadku innych typów nieruchomości – wyjaśnia ten trend szef działu inwestycji JJL EMEA Gemmy Kendall. Wśród inwestycji znajdują się m.in. mieszkania, apartamenty i domki na wynajem, akademiki itp.

 

Rynek inwestycji nieruchomościowych w Polsce

Na rynkach wschodzących największą popularnością, wiążącą się również z powodzeniem inwestycji są tzw. partnerstwa, polegające na współpracy z lokalnymi firmami. Przykładem takiego działania w Polsce może być chociażby współpraca firmy deweloperskiej Echo Investment z PIMCO. Efektem tej współpracy jest kilka projektów mieszkaniowych, z których kilka jest już na etapie realizacji.

Duzi gracze inwestujący w Polsce widzą ogromny potencjał we wzroście czynszów oraz wartości nieruchomości w czasie oprócz tego, że już dziś rentowność aktywów mieszkaniowych jest dużo wyższa niż w Europie Zachodniej, Południowej lub Skandynawii. Polska jako piąty największy członek Unii Europejskiej i zdecydowanie największy kraj w rejonie CEE pod względem populacji i ze swoim policentrycznym systemem sporych miast stanowi dla inwestorów instytucjonalnych perspektywiczny rynek – podsumowuje Maximilian Mendel z Zespołu Inwestycji Mieszkaniowych JJB.

Podkreśla przy tym, że zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości mieszkaniowe w Polsce będzie rosło. Sektor living cieszy się coraz większym powodzeniem na wszystkich dużych rynkach i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.  

Źródło: KRN.pl | 2021-01-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Rawskimieszkania na wynajem powiat leskidomy na sprzedaż gmina Rychlikimieszkania na sprzedaż gmina Koszycedomy na wynajem w Chlebowiedomy na sprzedaż w Czerniniedomy na sprzedaż w Dębowie

Deweloperzy

);