Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestorzy instytucjonalni kontra detaliczni

2010-07-27

Inwestorzy instytucjonalni kontra detaliczni

Z danych napływających z amerykańskiego rynku akcji wyłania się ciekawy obraz, w którym nastawienie inwestorów instytucjonalnych i detalicznych jest skrajnie odmienne.

Z danych napływających z amerykańskiego rynku akcji wyłania się ciekawy obraz, w którym nastawienie inwestorów instytucjonalnych i detalicznych jest skrajnie odmienne – donosi „Home Broker Daily”.
 
W lipcu udział akcji w portfelach instytucji sięgnął 68 proc. i był najwyższy od 15 miesięcy. Jednocześnie średnia relacja byków do niedźwiedzi wśród drobnych graczy w ostatnich 4 tygodniach była najniższa od lipca 2009 r. – czytamy. Charakterystyczne jest to, że taki sam rozdźwięk w nastrojach tych grup inwestorów miał miejsce w marcu 2009 r., kiedy rozpoczynał się kilkunastomiesięczny ruch w górę. Uzupełnieniem tych informacji są doniesienia o najniższej od 2 lat relacji liczby sprzedanych na krótko akcji na świecie i kupionych walorów. To ewidentnie wskazuje na wzrostowe oczekiwania względem giełd.
 
Fundusze hedgingowe mają natomiast o 27 proc. więcej kapitału ulokowanego w transakcjach zakładających wzrost cen akcji niż ich spadek. Historyczna średnia dla tej proporcji to 35-40 proc. Do wszystkich powyższych czynników należy podchodzić kontrariańsko, czyli interpretować w przeciwny sposób do ich wskazań – zaznacza „Home Broker Daily”.
 

 

Źródło: „Home Broker Daily” 27.07.2010 | 2010-07-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęhale i magazyny na sprzedażdziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Nowotomyskidomy na sprzedaż powiat Jaworskidomy na wynajem gmina Kolonowskiemieszkania na sprzedaż gmina Konstancin-Jeziornamieszkania na wynajem w Księżniedomy na wynajem w Dźwierźniedomy na wynajem w Dąbrówce

Deweloperzy

);