Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ile lat trzeba pracować na nowe lokum?

2010-07-20

Ile lat trzeba pracować na nowe lokum?

Najdłużej, bo 25 lat, trzeba pracować na własne mieszkanie w Pekinie. Najkrócej natomiast – w stolicy Niemiec.

Najdłużej, bo 25 lat, trzeba pracować na własne mieszkanie w Pekinie. Najkrócej natomiast – w stolicy Niemiec.
 
Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, 90-metrowe mieszkanie w nowo budowanych dzielnicach Pekinu kosztuje 1,6 mln juanów (750 tys. zł). Przeciętna roczna pensja mieszkańca chińskiej stolicy to 64,2 tys. juanów (30 tys. zł). Powodem drożyzny jest bańka na rynku nieruchomości – ceny mieszkań oraz domów od kilkunastu miesięcy rosły, bo łatwo można było wziąć kredyty hipoteczne.
 
W o wiele lepszej sytuacji są mieszkańcy Warszawy – zaznacza dziennik. Choć 90-metrowe mieszkanie kosztuje więcej niż w Pekinie, ok. 891 tys. zł, to ze średnią roczną pensją w wysokości 55,2 tys. zł do jego kupna potrzeba 16 lat pracy. W Stanach Zjednoczonych dom (Amerykanie nie gustują w mieszkaniach) o powierzchni 90 m kw. kosztuje ok. 200 tys. dol. (636 tys. zł). To siedmioletnie zarobki obywatela USA – przeciętna pensja wynosi ok. 32 tys. dol. (101 tys. zł). Najkrócej pracuje się na mieszkanie w Berlinie. 90-metrowe lokum kosztuje ok. 90 tys. euro (371 tys. zł). Tyle Berlińczyk może zarobić nawet w ciągu trzech lat – średnia pensja to prawie 32 tys. euro (131 tys. zł).
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 20.07.2010 | 2010-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniadziałki do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat M. Bydgoszczlokale użytkowe na wynajem powiat Proszowickidomy na sprzedaż gmina Końskowoladomy na sprzedaż gmina Rudnikdomy na sprzedaż w Lipcemieszkania na wynajem w Smaszewiemieszkania na sprzedaż w Nowej Wsi

Deweloperzy

);