Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hipoteki zaciągamy na coraz wyższe sumy

Magdalena Hojniak | 2018-02-12

Hipoteki zaciągamy na coraz wyższe sumy

W minionym miesiącu banki przyjęły zapytanie o wsparcie finansowe zakupu mieszkania na kwotę wyższą niż rok temu.

Dane BIK ze stycznia 2018 r. pokazują, że z każdym rokiem Polacy zaciągają kredyty mieszkaniowe na coraz wyższe kwoty. W tym roku, w stosunku do analogicznego okresu 2017 r., popyt na kredyty mieszkaniowe zwiększył kwotę, o jaką wnioskują klienci banków o 7,4 proc. Jednak dynamika wnioskowanej wartości zmniejszyła się w stosunku do grudnia 2017 r., kiedy to odnotowano przyrost wynoszący 33,7 proc. Sytuacja może być efektem ostatniej szansy na zdobycie państwowego wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Choć suma zaciąganych kredytów wciąż wzrasta, liczba zainteresowanych nimi osób maleje. Jak się okazuje, w minionym miesiącu było ich 37,13 tys., podczas gdy rok temu liczba ta ukształtowała się w granicach 38,08 tys. Odwrotnie kwestia wygląda, jeśli chodzi o kwotę wynikającą ze złożonych zapytań – suma sukcesywnie się zwiększa. Porównując dane ze stycznia 2017 i 2018 r. widać 10,2 proc. różnicę.

Zdaniem Głównego Analityka BIK prof. Waldemara Rogowskiego przyczynę zjawiska można upatrywać w podwyżkach cen mieszkań, a także zainteresowaniu większymi metrażami. Jednocześnie negatywnie na popyt wpływać może wygaszenie programu „Mieszkanie dla Młodych”.  

Źródło: KRN.pl | 2018-02-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Domy Piltza 16
Willa Słowicza
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Pruszkowskidomy na sprzedaż powiat M. Elblągdomy na wynajem gmina Warnicemieszkania na sprzedaż gmina Zabrodziemieszkania na sprzedaż w Przyborowiemieszkania na sprzedaż w Dąbrówcedomy na wynajem w Szopach

Deweloperzy