Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hipoteki zaciągamy na coraz wyższe sumy

Magdalena Hojniak | 2018-02-12

Hipoteki zaciągamy na coraz wyższe sumy

W minionym miesiącu banki przyjęły zapytanie o wsparcie finansowe zakupu mieszkania na kwotę wyższą niż rok temu.

Dane BIK ze stycznia 2018 r. pokazują, że z każdym rokiem Polacy zaciągają kredyty mieszkaniowe na coraz wyższe kwoty. W tym roku, w stosunku do analogicznego okresu 2017 r., popyt na kredyty mieszkaniowe zwiększył kwotę, o jaką wnioskują klienci banków o 7,4 proc. Jednak dynamika wnioskowanej wartości zmniejszyła się w stosunku do grudnia 2017 r., kiedy to odnotowano przyrost wynoszący 33,7 proc. Sytuacja może być efektem ostatniej szansy na zdobycie państwowego wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Choć suma zaciąganych kredytów wciąż wzrasta, liczba zainteresowanych nimi osób maleje. Jak się okazuje, w minionym miesiącu było ich 37,13 tys., podczas gdy rok temu liczba ta ukształtowała się w granicach 38,08 tys. Odwrotnie kwestia wygląda, jeśli chodzi o kwotę wynikającą ze złożonych zapytań – suma sukcesywnie się zwiększa. Porównując dane ze stycznia 2017 i 2018 r. widać 10,2 proc. różnicę.

Zdaniem Głównego Analityka BIK prof. Waldemara Rogowskiego przyczynę zjawiska można upatrywać w podwyżkach cen mieszkań, a także zainteresowaniu większymi metrażami. Jednocześnie negatywnie na popyt wpływać może wygaszenie programu „Mieszkanie dla Młodych”.  

Źródło: KRN.pl | 2018-02-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Osiedle Lawendowa 3
Działka inwestycyjna
Enklawa Białowieska
Sand Hotel ****

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na zamianędziałki na wynajemmieszkania na wynajem powiat Olsztyńskidomy na wynajem powiat Wołowskimieszkania na sprzedaż gmina Łambinowicedomy na wynajem gmina Klonowamieszkania na wynajem w Oporowiedomy na sprzedaż w Jabłowiemieszkania na wynajem w Pieczonka

Deweloperzy