Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gdańsko-sopocka hala ma kłopoty w sądzie

2008-06-06

Gdańsko-sopocka hala ma kłopoty w sądzie

Choć konstrukcja hali widowiskowo-sportowej na granicy Sopotu i Gdańska pnie się w górę, 4 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił decyzję związaną z pozwoleniem na jej budowę.

Choć konstrukcja hali widowiskowo-sportowej na granicy Sopotu i Gdańska pnie się w górę, 4 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił decyzję związaną z pozwoleniem na jej budowę – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Warta 197 mln zł, największa w Polsce hala widowiskowo-sportowa powstaje od marca 2007 r. Zakończenie budowy zaplanowano na grudzień. Dwa miesiące mają trwać odbiory, a na wiosnę 2009 r. w hali będą mogły odbywać się pierwsze imprezy sportowo-kulturalne – donosi Gazeta. Hala ma stać się areną 100 innych imprez rocznie (głównie muzycznych). Atutem ma być rekordowa pojemność obiektu na 15 tys. osób, w odróżnieniu od katowickiego Spodka, w którym mieści się 14 tys. widzów.

Jednak na budowie gdańsko-sopockiej hali – a właściwie na sali sądowej – pojawiły się problemy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił 4 czerwca decyzję wojewody, która wykluczała mieszkańców Żabianki jako stronę w procesie wydawania pozwolenia na budowę hali. Nikt nie ma wątpliwości, że hala będzie miała wpływ na życie okolicznych mieszkańców – pojawi się problem z dojazdem do dzielnicy czy z miejscami parkingowymi. Niestety, urzędnicy z Sopotu i Gdańska próbowali od problemu uciec, głos 20 tys. mieszkańców Żabianki ich nie interesował. Dlatego mieszkańcy zaskarżyli ich decyzję, a sąd przyznał im rację – czytamy dalej.

To już kolejne sądowe zwycięstwo mieszkańców Żabianki – informuje „Gazeta Wyborcza”. Wcześniej doprowadzili do wstrzymania poszerzenia do dwóch jezdni ul. Gospody, która ma być jednym z dojazdów do hali.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Gdańsk 05.06.2008 | 2008-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania na sprzedażkamienice na wynajemdomy na wynajem powiat Krośnieńskimieszkania na sprzedaż powiat M. Suwałkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kozylokale użytkowe na wynajem gmina Wymiarkimieszkania na sprzedaż w Galominiedomy na wynajem w Korzenicydomy na wynajem w Grzawie

Deweloperzy

);