Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa – zakończony I etap prac

Emilia Rudzka | 2020-01-22

Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa – zakończony I etap prac
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, źródło: Wikipedia

Zakończył się pierwszy etap prac nad budową farmy fotowoltaicznej na dachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz jest przekonana, że będzie to największe przedsięwzięcie tego typu w Warszawie.


Pierwszy etap prac nad farmą fotowoltaiczną zakończony

Jak poinformowała Jadwiga Emilewicz na swoim koncie na Twitterze, pierwsze 50 kW zostało zakończone. W przyszłości na budynku Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii mają pojawić się dwie kolejne instalacje.


Przed umieszczeniem instalacji fotowoltaicznych na dachu resortu konieczne było wykonanie prac związanych z umocnieniem oraz ociepleniem stropu budynku. Następnie zamontowano specjalne podpory, na których umieszczono panele.


Całkowita moc instalacji ma wynieść 150 kW. Została ona jednak podzielona na trzy mniejsze mikroinstalacje po 50 kW. Wprowadzanie nadwyżek wyprodukowanej i nieskonsumowanej energii do sieci ma zostać objęte prosumenckim systemem opustów. Cała instalacja ma składać się z 498 modułów fotowoltaicznych, każdy o mocy 300 W.


Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa sposobem na oszczędności

Już w lipcu ubiegłego roku minister rozwoju przekonywała, że zainstalowanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku resortu przyniesie ok. 150 tys. zł oszczędności w skali roku. Szacuje się, że farma będzie w stanie pokryć ok. 12 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (w porównaniu do zużycia z 2017 roku).
 

Źródło: KRN.pl | 2020-01-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażdziałki na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Wielickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Ostrołęckilokale użytkowe na wynajem gmina Kocierzew Południowymieszkania na sprzedaż gmina Knyszyndomy na wynajem w Strużyniemieszkania na wynajem w Bobrownikudomy na sprzedaż w Aleksandrowie

Deweloperzy

);