Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dofinansowanie z programu "Mój prąd" dla bloków

Rafał Chojnacki | 2020-01-22

Dofinansowanie z programu "Mój prąd" dla bloków
Program Mój Prąd rozpatruje możliwość dofinansowania dla budynków wielorodzinnych

Już nie tylko domy wolno stojące mogą liczyć na dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych.

Nowa formuła znanego programu "Mój prąd" zakłada rozszerzenie zakresu oferowanego wsparcia również na budynki wielorodzinne. Program ten ma objąć spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi aktualnie analizy, dotyczące programu dla domów wielorodzinnych.

Jako przykład badawczy, wykorzystano dane zebrane na poznańskim osiedlu Winogrady, gdzie sprawdzano opłacalność inwestycji w fotowoltaikę, na poziomie domów wielorodzinnych.

W rozmowie z portalem MarketNews24 Piotr Woźny, prezes NFOŚiGW, powiedział: Okazuje się, że 13 bloków wielopiętrowych to idealne miejsce, aby powstała tam instalacja o mocy 50 kW, a inwestycja zwróciłaby się po 7,5-8 latach.

Planowane wsparcie dla nowych inwestycji ma być realizowane na nowych zasadach. Nie będzie to już dotacja, ale raczej atrakcyjna cenowo pożyczka.

Tymczasem 13 stycznia ruszył nabór na drugą edycję programu "Mój prąd". W jego ramach można składać wnioski o dofinansowanie do wysokości 5000 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że w tym programie wnioski o dofinansowanie składa się po zakończeniu całej inwestycji, gdy zakład energetyczny zainstaluje już odpowiedni licznik dwukierunkowy i podpisze odpowiednią umowę.  

Źródło: KRN.pl | 2020-01-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Łódzki wschodnimieszkania na wynajem powiat M. Opolemieszkania na sprzedaż gmina Gogolinmieszkania na sprzedaż gmina Świerznodomy na wynajem w Chełchachmieszkania na wynajem w Szreniawiemieszkania na wynajem w Jaworówku

Deweloperzy

);