Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Fachowcy wyjeżdżają

2006-07-11

Fachowcy wyjeżdżają

Żeby wybudować dom, trzeba uzbroić się w cierpliwość: fachowcy wyjeżdżają do pracy za granicę, a wykonawcy przyjmują mniej zleceń.

Żeby wybudować dom, trzeba uzbroić się w cierpliwość: fachowcy wyjeżdżają do pracy za granicę, a wykonawcy przyjmują mniej zleceń – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Kłopoty ze znalezieniem fachowców ma wielu radomian stawiających lub planujących zbudować dom – czytamy dalej. – Brakuje wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników. Szefowie ekip, którzy przychodzili i robili mi dach, ogrodzenie, znali się na rzeczy, gorzej było z ich pomocnikami, oni dopiero uczyli się fachu na mojej budowie. Raz tak położyli blachę na dachu, że trzeba było ją zrywać i kłaść jeszcze raz – skarży się rozmówca GW, pan Marek.

Problemy mają nie tylko prywatne osoby – opisuje dalej gazeta – ale także więksi inwestorzy oferujący wykonanie robót wartych spore pieniądze. – Ogłosiliśmy przetargi na ocieplenie dwóch budynków, jednego przy ul. Miłej, drugiego przy Daszyńskiego. Jedna robota warta było ponad 300 tys., druga ponad 600 tys. zł. Niestety do każdego z przetargów zgłosiło się tylko po jednej firmie. Musieliśmy je unieważnić, ponieważ nie dawały szans na uzyskanie optymalnej ceny – mówi Paweł Gyrka, zastępca prezesa Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego "Łucznik".

Jak trudno o dobrego pracownika – czytamy dalej – najlepiej wiedzą właściciele firm budowlanych. – Zawsze w naszym fachu były problem z dobrymi pracownikami, ale teraz z powodu odpływu ludzi na Zachód jest naprawdę źle – mówi Roman Saczywko, właściciel Rosabudu. Jego firma ucierpiała z powodu zwiększającego się zapotrzebowania na Zachodzie na polskich fachowców. Około 40 z ponad 300 pracowników wyjechało do pracy za granicę. - Odeszli ci najlepsi, spora liczba majstrów, brygadzistów – opowiada Saczywko.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: Agnieszka Kępka, „Gazeta Wyborcza” , 10-07-2006 | 2006-07-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy na zamianędziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Wadowickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Łosickidomy na wynajem gmina Chojnicedomy na wynajem gmina Nałęczówmieszkania na sprzedaż w Górzemieszkania na wynajem w Konarachmieszkania na wynajem w Trzaskach

Deweloperzy

);