Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Euro znowu traci

2010-08-23

Euro znowu traci

Euro rozpoczęło nowy tydzień z notowaniami do dolara najniższymi od pięciu tygodni. Od kryzysu wokół Grecji, europejska waluta uchodzi za dużo bardziej ryzykowną niż wcześniej.

Euro rozpoczęło nowy tydzień z notowaniami do dolara najniższymi od pięciu tygodni. Od kryzysu wokół Grecji, europejska waluta uchodzi za dużo bardziej ryzykowną niż wcześniej, a ponieważ mamy w sierpniu do czynienia ze wzrostem awersji do ryzyka (spadki cen akcji i zwyżki obligacji), to nic dziwnego, że inwestorzy się jej pozbywają – podaje „Home Broker Daily”.

Na koniec zeszłego tygodnia, po komentarzach z EBC wskazujących na utrzymanie luźnej polityki monetarnej aż do przyszłego roku, kurs euro wynosił już mniej niż 1,27 USD, czyli tyle, ile ostatnio 13 lipca. Euro w ostatnich dniach było najsłabsze od kilku tygodni, także wobec jena i franka szwajcarskiego. Do minionego czwartku straty do wspólnej waluty odrabiał również złoty – kurs wynosił już tylko 3,93 zł, najmniej od pierwszych dni maja.

Euro nie pomagają nawet dane z gospodarki niemieckiej, która miała doskonały II kwartał, a w całym roku, jak ogłosił w minionym tygodniu Bundesbank, może wzrosnąć o 3 proc., najwięcej od 2006 r. Jej osiągnięcia nie są w stanie przesłonić graczom obaw związanych z peryferiami strefy euro.
 

 

Źródło: „Home Broker Daily” | 2010-08-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Człuchowskimieszkania na wynajem powiat Międzyrzeckimieszkania na sprzedaż gmina Łukowalokale użytkowe na wynajem gmina Tarnówkadomy na wynajem w Hucie Komorowskiejdomy na sprzedaż w Porszewicachmieszkania na sprzedaż w Wierzycach

Deweloperzy

);