Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Euro 2012: brakuje miejsc noclegowych we Wrocławiu

2009-05-18

Euro 2012: brakuje miejsc noclegowych we Wrocławiu

Mimo inwestycji w infrastrukturę miejską, prowadzonych na szeroką skalę, Wrocław ma kłopot – nie spełnia wymogów UEFA dotyczących liczby pokoi hotelowych o określonym standardzie dla gości Euro 2012.

Wrocław już dwa lata temu podpisał umowę z UEFA na organizację Euro 2012, musiał jedynie wywiązać się ze złożonych obietnic. Niedawno ogłoszona lista miast – gdzie znalazła się również stolica Dolnego Śląska – w których odbędą się mistrzostwa, potwierdza, że to się udało. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele władz miasta – donosi „Gazeta Prawna”.

Wrocław jako pierwszy w Polsce rozpoczął budowę nowego stadionu (ma być gotowy już pod koniec 2010 r.). Ruszyła także budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej. Jednakże na tak wielką imprezę miastu nadal brakuje hoteli. Mimo inwestycji w infrastrukturę miejską, prowadzonych na szeroką skalę, Wrocław ma kłopot – nie spełnia wymogów UEFA dotyczących liczby pokoi hotelowych o określonym standardzie dla gości Euro, dlatego w stolicy Dolnego Śląska do 2012 r. ma powstać 16 nowych hoteli (w tym cztery pięciogwiazdkowe), dzięki czemu baza noclegowa powiększy się o 4 tys. miejsc. Zakłada się, że za trzy lata we Wrocławiu będzie 30 tys. miejsc noclegowych, a kolejne 23 tys. kibiców i turystów znajdzie zakwaterowanie w promieniu dwóch godzin dojazdu do miasta. Mimo wielu działań zmierzających do zwiększenia liczby miejsc noclegowych, wciąż jest to słaby punkt miasta. Budowa lub przebudowa pięciu nowych hoteli pięciogwiazdkowych już trwa – czytamy w gazecie.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 15.05.2009 | 2009-05-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdomy na zamianęgaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Żarskimieszkania na wynajem powiat Wysokomazowieckidomy na wynajem gmina Pruszkówlokale użytkowe na wynajem gmina Woźnikimieszkania na wynajem w Bromierzykudomy na wynajem w Salniedomy na sprzedaż w Izbiszcze

Deweloperzy

);