Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Eksmisje bez lokalu zastępczego

2007-12-05

Eksmisje  bez lokalu zastępczego

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzył wniosek Rady Miasta Gdyni w sprawie zgodności z konstytucją niektórych fragmentów Kodeksu postępowania cywilnego. W tym wypadku chodziło o uprawnienia komornika przy eksmisji osób, którym nie przyznano prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego.

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzył wniosek Rady Miasta Gdyni w sprawie zgodności z konstytucją niektórych fragmentów Kodeksu postępowania cywilnego – podaje „Gazeta Prawna”. W tym wypadku chodziło o uprawnienia komornika przy eksmisji osób, którym nie przyznano prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego.

Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że komornik może zgodnie z przepisami i na ich podstawie wykonywać swoje obowiązki eksmisyjne także wtedy, gdy dłużnikowi nie przysługuje prawo do lokalu zastępczego. Obowiązki gminy w zakresie tworzenia warunków zaspokajania potrzeb mieszkaniowych członków wspólnoty lokalnej wynikają bowiem z przepisów innej ustawy, ustawy o ochronie praw lokatorów – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału, podstawy działania organu władzy publicznej nie mogą stanowić normy konstruowane na podstawie kilku przepisów prawnych. W związku z tym Trybunał postanowił wystosować do Sejmu sygnalizację w sprawie uchybień legislacyjnych i zwrócić uwagę na to, że skierowana do gminy i rekonstruowana norma nie stanowi, na jaki okres gmina powinna wskazać tymczasowe pomieszczenie – donosi gazeta.

Źródło: „Gazeta Prawna” 5.12.2007 | 2007-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemkamienice na wynajeminne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Włoszczowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sokólskimieszkania na sprzedaż gmina Ciepłowodymieszkania na sprzedaż gmina Fredropolmieszkania na sprzedaż w Zygmuntowiemieszkania na wynajem w Woli Kutowejmieszkania na wynajem w Rożnicy

Deweloperzy

);