Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Działka do wykupienia za kilkaset złotych

2006-09-26

Działka do wykupienia za kilkaset złotych

Milion działkowców będzie mogło wykupić swoje ogrody na własność już za kilkaset złotych – zapowiada PiS. Projekt ma być zgłoszony po wyborach samorządowych i, jak zapewnia jego współautor poseł Tomasz Markowski z PiS, przyjęty jeszcze w tym roku.

Milion działkowców będzie mogło wykupić swoje ogrody na własność już za kilkaset złotych – zapowiada PiS. Projekt ma być zgłoszony po wyborach samorządowych i, jak zapewnia jego współautor poseł Tomasz Markowski z PiS, przyjęty jeszcze w tym roku – informuje „Gazeta Wyborcza”. Pomysł popiera PO. – Działkowcy to pierwsza sprawa od dłuższego czasu, która może nas połączyć – twierdzi rozmówca „GW” Zbigniew Chlebowski poseł PO odpowiedzialny w partii za sprawy gospodarcze.

Według Markowskiego większość z miliona działkowców to osoby biedne, dlatego przy wykupie będą obowiązywać hojne bonifikaty – 5 proc. za rok użytkowania działki. Emeryci i renciści (oraz wdowy i wdowcy po nich) mogliby wykupić teren nawet z 95-proc. bonifikatą. Jak podaje Gazeta, według wyliczeń PiS cena działki o powierzchni 300 metrów kwadratowych (po bonifikacie) wynosiłaby od 500 zł w małych miastach do kilku tysięcy w Warszawie. Opłatę będzie można rozłożyć na raty do dziesięciu lat. Wykupiona działka mogłaby być np. zabezpieczeniem kredytu bankowego. Ich właściciele mogliby też wspólnie wystąpić do gminy, aby przekształcić ziemię rolną w budowlaną. Wtedy na działkach być może powstaną domy. Przy okazji uwłaszczenia PiS chce zlikwidować Polski Związek Działkowców (zatrudnia on 150 osób na etatach).

– Gminy nie mówią nie – komentuje dla Gazety Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich. Według niego ustawa będzie miała sens tylko w jednym przypadku: jeśli rady gmin będą mogły zdecydować, które ogrody mogą się uwłaszczyć, a które nie. – Wtedy jesteśmy w stanie zaakceptować nawet 95-proc. bonifikatę – twierdzi Porawski.

Źródło: Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski, „Gazeta Wyborcza”, 26.09.2006 | 2006-09-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniahale i magazyny do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat leskimieszkania na sprzedaż powiat Kłodzkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Trzyciążdomy na wynajem gmina Trzeszczanymieszkania na sprzedaż w Jagodniedomy na sprzedaż w Potulicachdomy na sprzedaż w Budziczna

Deweloperzy

);