Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Działka do wykupienia za kilkaset złotych

2006-09-26

Działka do wykupienia za kilkaset złotych

Milion działkowców będzie mogło wykupić swoje ogrody na własność już za kilkaset złotych – zapowiada PiS. Projekt ma być zgłoszony po wyborach samorządowych i, jak zapewnia jego współautor poseł Tomasz Markowski z PiS, przyjęty jeszcze w tym roku.

Milion działkowców będzie mogło wykupić swoje ogrody na własność już za kilkaset złotych – zapowiada PiS. Projekt ma być zgłoszony po wyborach samorządowych i, jak zapewnia jego współautor poseł Tomasz Markowski z PiS, przyjęty jeszcze w tym roku – informuje „Gazeta Wyborcza”. Pomysł popiera PO. – Działkowcy to pierwsza sprawa od dłuższego czasu, która może nas połączyć – twierdzi rozmówca „GW” Zbigniew Chlebowski poseł PO odpowiedzialny w partii za sprawy gospodarcze.

Według Markowskiego większość z miliona działkowców to osoby biedne, dlatego przy wykupie będą obowiązywać hojne bonifikaty – 5 proc. za rok użytkowania działki. Emeryci i renciści (oraz wdowy i wdowcy po nich) mogliby wykupić teren nawet z 95-proc. bonifikatą. Jak podaje Gazeta, według wyliczeń PiS cena działki o powierzchni 300 metrów kwadratowych (po bonifikacie) wynosiłaby od 500 zł w małych miastach do kilku tysięcy w Warszawie. Opłatę będzie można rozłożyć na raty do dziesięciu lat. Wykupiona działka mogłaby być np. zabezpieczeniem kredytu bankowego. Ich właściciele mogliby też wspólnie wystąpić do gminy, aby przekształcić ziemię rolną w budowlaną. Wtedy na działkach być może powstaną domy. Przy okazji uwłaszczenia PiS chce zlikwidować Polski Związek Działkowców (zatrudnia on 150 osób na etatach).

– Gminy nie mówią nie – komentuje dla Gazety Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich. Według niego ustawa będzie miała sens tylko w jednym przypadku: jeśli rady gmin będą mogły zdecydować, które ogrody mogą się uwłaszczyć, a które nie. – Wtedy jesteśmy w stanie zaakceptować nawet 95-proc. bonifikatę – twierdzi Porawski.

Źródło: Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski, „Gazeta Wyborcza”, 26.09.2006 | 2006-09-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na sprzedażmieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Kolbudymieszkania na wynajem powiat M. Krosnolokale użytkowe na wynajem gmina Skępelokale użytkowe na wynajem gmina Ośno Lubuskiedomy na wynajem w Wojtkowej Wsidomy na sprzedaż w Rudcedomy na wynajem w Ceradzu Dolnym

Deweloperzy

);