Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Drugi podziemny parking

2008-03-17

Drugi podziemny parking

Ogłoszono przetarg na budowę dwupoziomowego podziemnego parkingu między hotelem Cracovia a Muzeum Narodowym.

Ogłoszono przetarg na budowę dwupoziomowego podziemnego parkingu między hotelem Cracovia a Muzeum Narodowym – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Parking powstanie za pieniądze wykonawcy. Po jego uruchomieniu ta sama firma zostanie operatorem parkingu na kilkadziesiąt lat. Jak podaje Gazeta, według tego samego modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, powstaje właśnie parking podziemny na 600 samochodów na pl. Na Groblach. Jego wykonawca, hiszpańska firma Ascan, po oddaniu parkingu (koniec 2009 r.) będzie przez 70 lat zarabiać na opłatach parkingowych. W przypadku projektu planowanego pod skrzyżowaniem ul. Focha i 3 Maja okres zwrotu inwestycji ma być krótszy. Dziennik informuje, że w kwietniu miasto wybierze firmy, z którymi będzie negocjować warunki kontraktu na parking. Zwycięzcę poznamy najprawdopodobniej w lipcu.

Między Cracovią a Muzeum na dwóch podziemnych kondygnacjach ma się zmieścić ok. 970 samochodów. Budowę podobnej wielkości parkingu miasto planuje też przy al. Mickiewicza na wysokości Akademii Rolniczej – czytamy dalej.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 11.03.2008 | 2008-03-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Toruńmieszkania na wynajem powiat Brzezińskimieszkania na wynajem gmina Jeżowelokale użytkowe na sprzedaż gmina Dolskmieszkania na wynajem w Szczęsnowiczachmieszkania na sprzedaż w Piołunowiedomy na sprzedaż w Borowej Woli

Deweloperzy

);