Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dom bez pozwolenia na budowę

2006-12-19

Dom bez pozwolenia na budowę

Ministerstwo Budownictwa szykuje rewolucyjne zmiany w Prawie budowlanym. Np. na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie zezwolenie!

Ministerstwo Budownictwa szykuje rewolucyjne zmiany w Prawie budowlanym. Np. na budowę domu jednorodzinnego niepotrzebne będzie zezwolenie! – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Projekt nowej ustawy może trafić do Sejmu jeszcze przed wakacjami. W założeniach do projektu – czytamy – resort proponuje, żeby na terenach przewidzianych w planach zagospodarowania przestrzennego pod budowę domów jednorodzinnych posiadacze działek nie musieli uzgadniać inwestycji ani występować do starostwa o pozwolenie na budowę. Wystarczyłoby jej zgłoszenie oraz dołączenie projektu domu, który spełniałby wymogi planu zagospodarowania, np. dotyczący linii zabudowy i gabarytów budynku. Zachowane musiałyby też być odległości od działek sąsiadów.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, inwestycji nie blokowałyby już protesty sąsiadów, a urząd miałby tylko miesiąc na ocenę projektu pod kątem jego zgodności z planem. Brak reakcji urzędników oznaczałby zgodę na rozpoczęcie budowy. Aby zapobiec nielegalnym przeróbkom (i eliminować błędy wykonawcze), inwestycja byłaby trzykrotnie kontrolowana (prawdopodobnie na koszt inwestora). Pierwszy raz – po zamknięciu stanu surowego, drugi – po wyposażeniu budynku w instalacje. I trzeci – po zakończeniu budowy. W efekcie inwestor otrzymywałby pozwolenie na użytkowanie.

Źródło: Marek Wielgo, „Gazeta Wyborcza”, 18.12.2006 | 2006-12-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemgaraże na sprzedażdomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Gryfińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Bytommieszkania na wynajem gmina Sławkówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Obszadomy na sprzedaż w Sikorzycachmieszkania na wynajem w Krasnejmieszkania na wynajem w Świątnikach

Deweloperzy

);