Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program „Mój prąd” – rusza nabór wniosków

Magdalena Hojniak | 2019-09-04

Program „Mój prąd” – rusza nabór wniosków
Mój prąd ma przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych to kolejny pomysł Ministerstw Środowiska i Energii na poprawę efektywności energetycznej gospodarstw domowych.

Ministerstwo Środowiska wraz z Ministerstwem Energii opracowało nowy program, którego podstawowym celem jest zwiększenie produkcji energii pochodzącej z mikroźródeł fotowoltaicznych. „Mój prąd” ma zwiększyć dostępność tego typu rozwiązań i dać szansę na poprawę efektywności energetycznej w gospodarstwach domowych. Ministerstwu zależy, by program dotarł przede wszystkim do domostw w miejscowościach, gdzie stopień zurbanizowania terenu nie jest wysoki.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wyraził nadzieję, że „Mój prąd” stanie się impulsem rozwojowym dla energetyki rozproszonej, a także pozwoli na wywiązanie się z międzynarodowych zobowiązań w odniesieniu do odnawialnych źródeł energii.

Ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na realizację programu „Mój prąd”, zostanie przekazany 1 mld zł. Przewidziane dofinansowanie na budowę instalacji może wynieść maksymalnie 5 tys. zł i nie może przekroczyć 50 proc. kosztów. Wytyczne odnoszące się do instalacji mówią o urządzeniach o mocy od 2 do 10 kW.

Program „Mój prąd” wszedł w życie z końcem sierpnia br. Za nabór wniosków będzie odpowiedzialny NFOŚiGW.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

sara ⋅ 09-09-2019 | 08:36

Bardzo fajny projekt! Mi bardzo zależało na tych panelach dlatego zdecydowałam się na małe m od Robyga na osiedlu Praga Arte gdzie na dachach mają zamontować te panele.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażkamienice na sprzedażhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat Opolskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Nyskidomy na wynajem gmina Wojciechowicelokale użytkowe na wynajem gmina Książ Wielkopolskimieszkania na wynajem w Żarachdomy na wynajem w Gościsławiedomy na wynajem w Florianowo

Deweloperzy

);