Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program „Mój prąd” – rusza nabór wniosków

Magdalena Hojniak | 2019-09-04

Program „Mój prąd” – rusza nabór wniosków
Mój prąd ma przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych to kolejny pomysł Ministerstw Środowiska i Energii na poprawę efektywności energetycznej gospodarstw domowych.

Ministerstwo Środowiska wraz z Ministerstwem Energii opracowało nowy program, którego podstawowym celem jest zwiększenie produkcji energii pochodzącej z mikroźródeł fotowoltaicznych. „Mój prąd” ma zwiększyć dostępność tego typu rozwiązań i dać szansę na poprawę efektywności energetycznej w gospodarstwach domowych. Ministerstwu zależy, by program dotarł przede wszystkim do domostw w miejscowościach, gdzie stopień zurbanizowania terenu nie jest wysoki.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wyraził nadzieję, że „Mój prąd” stanie się impulsem rozwojowym dla energetyki rozproszonej, a także pozwoli na wywiązanie się z międzynarodowych zobowiązań w odniesieniu do odnawialnych źródeł energii.

Ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na realizację programu „Mój prąd”, zostanie przekazany 1 mld zł. Przewidziane dofinansowanie na budowę instalacji może wynieść maksymalnie 5 tys. zł i nie może przekroczyć 50 proc. kosztów. Wytyczne odnoszące się do instalacji mówią o urządzeniach o mocy od 2 do 10 kW.

Program „Mój prąd” wszedł w życie z końcem sierpnia br. Za nabór wniosków będzie odpowiedzialny NFOŚiGW.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

sara ⋅ 09-09-2019 | 08:36

Bardzo fajny projekt! Mi bardzo zależało na tych panelach dlatego zdecydowałam się na małe m od Robyga na osiedlu Praga Arte gdzie na dachach mają zamontować te panele.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniamieszkania na zamianęmieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Tomaszowskidomy na sprzedaż powiat Żnińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Miedźnadomy na wynajem gmina Wiązownicadomy na wynajem w Gajumieszkania na sprzedaż w Rębiechowiedomy na sprzedaż w Jakubach

Deweloperzy

);