Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dodatkowe koszty kredytu

2009-03-10

Dodatkowe koszty kredytu

Nawet ok. 5 proc. wartości kredytu hipotecznego pochłaniają dodatkowe koszty, które ponoszą osoby pożyczające od banków pieniądze na własne mieszkanie.

Nawet ok. 5 proc. wartości kredytu hipotecznego pochłaniają dodatkowe koszty, które ponoszą osoby pożyczające od banków pieniądze na własne mieszkanie – podaje Gazeta.pl.

Starając się o kredyt na zakup mieszkania lub domu, należy brać pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania pożyczki, ale i dodatkowe koszty, obejmujące m.in. prowizje pobierane przez bank, koszty ubezpieczenia kredytu, opłaty manipulacyjne za jego wcześniejszą spłatę, koszty ewentualnego przewalutowania – alarmują analitycy. Eksperci szacują, że te dodatkowe koszty w sumie pochłaniają ok. 5 proc. wartości kredytu hipotecznego – czytamy dalej.

Za udzielenie kredytu bank pobiera prowizję. Jej wysokość – w zależności od banku – wynosi zazwyczaj do 3 proc. wartości kredytu. Trzeba też pamiętać o opłatach manipulacyjnych za ewentualną wcześniejsza spłatę kredytu. Wynosi ona zazwyczaj ok. 2 proc. wartości pozostałego do spłacenia kredytu – dodaje portal. Kupujący na kredyt dom lub mieszkanie muszą też ponieść koszty tzw. pozabankowe. Przy sporządzaniu aktu notarialnego związanego z kupnem nieruchomości muszą zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i wnieść opłatę notarialną.

 

Źródło: Gazeta.pl 9.03.2009 | 2009-03-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniahale i magazyny na sprzedażmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Goleniowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Siedlcedomy na wynajem gmina Zalesiedomy na sprzedaż gmina Stronie Śląskiedomy na wynajem w Bibianniedomy na sprzedaż w Fajsławicachmieszkania na wynajem w Bikówku

Deweloperzy

);