Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dodatkowe koszty kredytu

2009-03-10

Dodatkowe koszty kredytu

Nawet ok. 5 proc. wartości kredytu hipotecznego pochłaniają dodatkowe koszty, które ponoszą osoby pożyczające od banków pieniądze na własne mieszkanie.

Nawet ok. 5 proc. wartości kredytu hipotecznego pochłaniają dodatkowe koszty, które ponoszą osoby pożyczające od banków pieniądze na własne mieszkanie – podaje Gazeta.pl.

Starając się o kredyt na zakup mieszkania lub domu, należy brać pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania pożyczki, ale i dodatkowe koszty, obejmujące m.in. prowizje pobierane przez bank, koszty ubezpieczenia kredytu, opłaty manipulacyjne za jego wcześniejszą spłatę, koszty ewentualnego przewalutowania – alarmują analitycy. Eksperci szacują, że te dodatkowe koszty w sumie pochłaniają ok. 5 proc. wartości kredytu hipotecznego – czytamy dalej.

Za udzielenie kredytu bank pobiera prowizję. Jej wysokość – w zależności od banku – wynosi zazwyczaj do 3 proc. wartości kredytu. Trzeba też pamiętać o opłatach manipulacyjnych za ewentualną wcześniejsza spłatę kredytu. Wynosi ona zazwyczaj ok. 2 proc. wartości pozostałego do spłacenia kredytu – dodaje portal. Kupujący na kredyt dom lub mieszkanie muszą też ponieść koszty tzw. pozabankowe. Przy sporządzaniu aktu notarialnego związanego z kupnem nieruchomości muszą zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i wnieść opłatę notarialną.

 

Źródło: Gazeta.pl 9.03.2009 | 2009-03-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat Mińskidomy na wynajem powiat Jaworskimieszkania na sprzedaż gmina Kamionkalokale użytkowe na sprzedaż gmina Czarna Wodamieszkania na sprzedaż w Majdaniedomy na wynajem w Felicjanowiedomy na wynajem w Małdańcu

Deweloperzy

);