Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Długo czekasz, drogo płacisz

2007-03-20

Długo czekasz, drogo płacisz

Znalezienie nowego mieszkania, do którego od razu można się wprowadzić, graniczy z cudem. Żeby dziś zamieszkać w nowym lokalu, trzeba go było kupić rok temu albo jeszcze wcześniej, a sytuacja ta dotyczy wszystkich dużych aglomeracji.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", znalezienie nowego mieszkania, do którego od razu można się wprowadzić, graniczy z cudem. Żeby dziś zamieszkać w nowym lokalu, trzeba go było kupić rok temu albo jeszcze wcześniej, a sytuacja ta dotyczy wszystkich dużych aglomeracji. Lokale, które pozostają na rynku, to przede wszystkim największe i najdroższe apartamenty oraz najmniej atrakcyjne mieszkania ze złym rozkładem lub oknami wychodzącymi na ruchliwą ulicę.

Coraz bardziej wydłuża się też czas od podpisania umowy z deweloperem do odbioru mieszkania - informuje "Rzeczpospolita". W Trójmieście i Warszawie trzeba się liczyć z koniecznością odczekania nawet półtora roku. W ostatnich latach najbardziej wydłużył się czas oczekiwania na lokal w Krakowie. Cztery lata temu do nowego mieszkania można się było wprowadzić po niecałych trzech miesiącach od nabycia. W końcu stycznia 2007 r. trzeba było się liczyć ze zwłoką przekraczającą rok i cztery miesiące.

W każdym mieście sytuacja na rynku pierwotnym jest trochę inna i nie chodzi tylko o różnice w cenach czy stopień nasycenia rynku, ale również o preferencje nabywców. Trzy najdroższe obecnie miasta to Warszawa, Wrocław i Kraków. W Warszawie średnia cena za m kw. wyniosła w lutym prawie 8 tysięcy złotych, we Wrocławiu - 7531 zł, a Krakowie - 7189 zł. W pozostałych dużych miastach jest taniej. W Trójmieście cena za m kw. wynosi 6400 zł, w Poznaniu - nieco ponad 5 tys. zł, a w Łodzi - 4800 zł.

Źródło: "Rzeczpospolita", 19.03.2007 | 2007-03-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Myśliborskidomy na sprzedaż powiat Stalowowolskidomy na sprzedaż gmina Celestynówmieszkania na sprzedaż gmina Iławamieszkania na sprzedaż w Rozogachdomy na wynajem w Dąbiedomy na sprzedaż w Mieszewie

Deweloperzy

);