Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Długi Polaków pozwoliłyby wybudować elektrownię

Magdalena Hojniak | 2018-11-21

Długi Polaków pozwoliłyby wybudować elektrownię

Suma wynikająca z długów mogłaby sfinansować program 500 + przez 3 lata.

W minionym kwartale liczba dłużników wzrosła o 33 tys. osób, a suma zaległości urosła o blisko 2,4 mld zł. Tym samym łączna kwota długu wynosi obecnie 73 mld zł. Jak szacuje BIK InfoMonitor, są to środki, które pozwoliłyby na wybudowanie elektrowni atomowej lub wypłacenie świadczeń w programie 500+ przez 3 lata. Co więcej, z przeprowadzonych analiz wynika, że dłużnicy wciąż powiększają swoje zaległości, gdyż tempo wzrostu kwoty jest zdecydowanie wyższe niż przyrost liczby dłużników. Ponadto coraz więcej jest osób, które mają problem z terminową spłatą ok. 10 tys. zł. Dla porównania obecnie ich grono stanowi 40,2 proc. wszystkich zadłużonych, natomiast w ubiegłym roku było to 38,5 proc.

Przyglądając się temu, jak sytuacja wygląda w poszczególnych województwach, można zauważyć, że najgorzej przedstawiają się wyniki z Dolnego Śląska, Pomorza Zachodniego czy województwa lubuskiego, gdzie na 1000 pełnoletnich mieszkańców odpowiednio 113, 114 i 115 to osoby zalegające ze spłatą. Z kolei najlepiej z długami radzi sobie Podkarpacie, Małopolska oraz Podlasie.

W zestawieniu zadłużenia z zarobkami widać, że średni dług w przeliczeniu na 1 osobę często przekracza średnią krajową. Takie problem można dostrzec w województwach mazowieckim, małopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim i łódzkim. Rekordzistą wśród dłużników jest 62-letni mieszkaniec Lubelszczyzny, który ma do spłaty 68,5 mln zł.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

folgo ⋅ 12-12-2018 | 20:31

dużo bardzo ludzie pożyczają, a potem jest problem ze spłatami, a trzeba myśleć o tym zawczasu no i oczywiście jak ma się problem ze spłątą, to nie unikać tylko spróbować się dogadać,

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na wynajem powiat Górowskidomy na sprzedaż powiat Koszalińskimieszkania na sprzedaż gmina Kcynialokale użytkowe na wynajem gmina Bargłów Kościelnymieszkania na wynajem w Puciłkachmieszkania na sprzedaż w Sierakowiemieszkania na wynajem w Podozieranach

Deweloperzy

);