Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy z Unii w Polsce

2006-08-29

Deweloperzy z Unii w Polsce

Zagraniczne firmy deweloperskie masowo wchodzą do Polski. Kuszą ich rekordowe marże, klienci, którzy chcą płacić coraz więcej, i wizerunek kraju, w którym wciąż brakuje 1,5 mln mieszkań.

Zagraniczne firmy deweloperskie masowo wchodzą do Polski – informuje „Dziennik”. Kuszą ich rekordowe marże, klienci, którzy chcą płacić coraz więcej, i wizerunek kraju, w którym wciąż brakuje 1,5 mln mieszkań.

Inwestorzy szacują, że w Polsce powtórzy się hiszpański boom budowlany sprzed kilkunastu lat. Szacunki zagranicznych deweloperów są proste – w większości krajów Unii Europejskiej ceny nieruchomości szły w górę przez wiele lat od przystąpienia do wspólnoty. Nic dziwnego, że duża część z budowanych w Polsce mieszkań finansują firmy z kapitałem zagranicznym. Najchętniej inwestują w apartamenty.

Analitycy oceniają, że rodzimi deweloperzy nie mają szans w konkurencji z dużymi firmami z zachodu. Dlatego w przyszłości wiele z nich zostanie przejętych. „Dziennik” szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat zagraniczni inwestorzy wybudują co najmniej 100 tys. mieszkań. „Wygląda więc na to, że zachodni deweloperzy nie pomogą w gonieniu Europy i realizacji rządowego programu budowy trzech milionów nowych mieszkań. Jedyne, co mogą nam zagwarantować, to europejskie ceny” – czytamy.

Źródło: "Dziennik", 28.08.2006 | 2006-08-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianęhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedaż powiat Sztumskidomy na wynajem powiat Limanowskilokale użytkowe na wynajem gmina Sidradomy na sprzedaż gmina Sanokdomy na wynajem w Władysławowiemieszkania na sprzedaż w Zbickomieszkania na sprzedaż w Kolonia Nieszawa

Deweloperzy

);