Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy z Unii w Polsce

2006-08-29

Deweloperzy z Unii w Polsce

Zagraniczne firmy deweloperskie masowo wchodzą do Polski. Kuszą ich rekordowe marże, klienci, którzy chcą płacić coraz więcej, i wizerunek kraju, w którym wciąż brakuje 1,5 mln mieszkań.

Zagraniczne firmy deweloperskie masowo wchodzą do Polski – informuje „Dziennik”. Kuszą ich rekordowe marże, klienci, którzy chcą płacić coraz więcej, i wizerunek kraju, w którym wciąż brakuje 1,5 mln mieszkań.

Inwestorzy szacują, że w Polsce powtórzy się hiszpański boom budowlany sprzed kilkunastu lat. Szacunki zagranicznych deweloperów są proste – w większości krajów Unii Europejskiej ceny nieruchomości szły w górę przez wiele lat od przystąpienia do wspólnoty. Nic dziwnego, że duża część z budowanych w Polsce mieszkań finansują firmy z kapitałem zagranicznym. Najchętniej inwestują w apartamenty.

Analitycy oceniają, że rodzimi deweloperzy nie mają szans w konkurencji z dużymi firmami z zachodu. Dlatego w przyszłości wiele z nich zostanie przejętych. „Dziennik” szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat zagraniczni inwestorzy wybudują co najmniej 100 tys. mieszkań. „Wygląda więc na to, że zachodni deweloperzy nie pomogą w gonieniu Europy i realizacji rządowego programu budowy trzech milionów nowych mieszkań. Jedyne, co mogą nam zagwarantować, to europejskie ceny” – czytamy.

Źródło: "Dziennik", 28.08.2006 | 2006-08-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice na sprzedażdomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Lublindomy na wynajem powiat Głubczyckilokale użytkowe na wynajem gmina Sypniewolokale użytkowe na sprzedaż gmina Dąbrowa Chełmińskadomy na wynajem w Zagrodachmieszkania na sprzedaż w Jastrzębiidomy na wynajem w Muszkowicach

Deweloperzy

);