Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy idą na giełdę

2006-09-02

Deweloperzy idą na giełdę

Dwie największe w Polsce firmy deweloperskie chcą wykorzystać boom na rynku mieszkaniowym i zgarnąć setki milionów z giełdy. Dom Development już szykuje się do sprzedaży akcji, J.W. Construction o wejściu na parkiet może zdecydować w ciągu kilku dni.

Dwie największe w Polsce firmy deweloperskie chcą wykorzystać boom na rynku mieszkaniowym i zgarnąć setki milionów z giełdy. Dom Development już szykuje się do sprzedaży akcji, J.W. Construction o wejściu na parkiet może zdecydować w ciągu kilku dni – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Teraz jest najlepszy moment, aby zaoferować inwestorom akcje spółek deweloperskich – czytamy. – Branża deweloperska podobnie jak całe budownictwo ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wysoki wzrost gospodarczy i tanie kredyty sprzyjają nowym inwestycjom. Według GUS do końca lipca deweloperzy uzyskali pozwolenia na budowę 36,6 tys. mieszkań, czyli aż o blisko 59 proc. więcej niż przed rokiem!

Boom w budownictwie widoczny jest gołym okiem na warszawskiej giełdzie – w miejscu, gdzie, jak mówi giełdowa maksyma, kursy wyprzedzają przyszłość o pół roku. W tym roku indeks WIG-budownictwo, w skład którego wchodzi 11 największych giełdowych spółek budowlanych, wzrósł już o 82 proc. Dla porównania cała giełda – tj. WIG – podskoczyła w tym czasie tylko o 22 proc. Dobrze wypadają wiodące firmy deweloperskie – Globe Trade Center, Echo Investment czy działający również na rynku mieszkaniowym Polimex – Mostostal Siedlce.

Budowlaną hossę na giełdzie chce więc wykorzystać znany głównie warszawiakom Dom Development. Spółka wybudowała w stolicy blisko 8 tys. mieszkań, luksusowych apartamentów i domów. Jeszcze w tym roku chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie. W czwartek spółka poinformowała o złożeniu prospektu emisyjnego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG).

Z kolei w J.W. Construction decyzja o wejściu na giełdę może zapaść już pod koniec przyszłego tygodnia. Odpowiedzialny za strategię holdingu Ryszard Matkowski powiedział nam, że właściciel firmy Józef Wojciechowski myśli raczej o mariażu z funduszem Merrill Lynch. Ale gdyby trwające właśnie rozmowy na ten temat zakończyły się fiaskiem, czego Matkowski nie wyklucza, aktualny stałby się wariant giełdowy.

Według Szymańskiego z DM BZ WBK obydwaj deweloperzy nie powinni mieć problemów ze sprzedażą swoich akcji na giełdzie.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: Marek Wielgo, Andrzej Stec, „Gazeta Wyborcza”, 1.09.2006 | 2006-09-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na zamianękamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat M. Siedlcedomy na sprzedaż powiat Rawskidomy na wynajem gmina Zławieś Wielkadomy na sprzedaż gmina Radziemicemieszkania na wynajem w Osówcedomy na wynajem w Sobótcedomy na sprzedaż w Kornaty-Huby

Deweloperzy

);