Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperzy idą na giełdę

2006-09-02

Deweloperzy idą na giełdę

Dwie największe w Polsce firmy deweloperskie chcą wykorzystać boom na rynku mieszkaniowym i zgarnąć setki milionów z giełdy. Dom Development już szykuje się do sprzedaży akcji, J.W. Construction o wejściu na parkiet może zdecydować w ciągu kilku dni.

Dwie największe w Polsce firmy deweloperskie chcą wykorzystać boom na rynku mieszkaniowym i zgarnąć setki milionów z giełdy. Dom Development już szykuje się do sprzedaży akcji, J.W. Construction o wejściu na parkiet może zdecydować w ciągu kilku dni – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Teraz jest najlepszy moment, aby zaoferować inwestorom akcje spółek deweloperskich – czytamy. – Branża deweloperska podobnie jak całe budownictwo ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wysoki wzrost gospodarczy i tanie kredyty sprzyjają nowym inwestycjom. Według GUS do końca lipca deweloperzy uzyskali pozwolenia na budowę 36,6 tys. mieszkań, czyli aż o blisko 59 proc. więcej niż przed rokiem!

Boom w budownictwie widoczny jest gołym okiem na warszawskiej giełdzie – w miejscu, gdzie, jak mówi giełdowa maksyma, kursy wyprzedzają przyszłość o pół roku. W tym roku indeks WIG-budownictwo, w skład którego wchodzi 11 największych giełdowych spółek budowlanych, wzrósł już o 82 proc. Dla porównania cała giełda – tj. WIG – podskoczyła w tym czasie tylko o 22 proc. Dobrze wypadają wiodące firmy deweloperskie – Globe Trade Center, Echo Investment czy działający również na rynku mieszkaniowym Polimex – Mostostal Siedlce.

Budowlaną hossę na giełdzie chce więc wykorzystać znany głównie warszawiakom Dom Development. Spółka wybudowała w stolicy blisko 8 tys. mieszkań, luksusowych apartamentów i domów. Jeszcze w tym roku chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie. W czwartek spółka poinformowała o złożeniu prospektu emisyjnego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG).

Z kolei w J.W. Construction decyzja o wejściu na giełdę może zapaść już pod koniec przyszłego tygodnia. Odpowiedzialny za strategię holdingu Ryszard Matkowski powiedział nam, że właściciel firmy Józef Wojciechowski myśli raczej o mariażu z funduszem Merrill Lynch. Ale gdyby trwające właśnie rozmowy na ten temat zakończyły się fiaskiem, czego Matkowski nie wyklucza, aktualny stałby się wariant giełdowy.

Według Szymańskiego z DM BZ WBK obydwaj deweloperzy nie powinni mieć problemów ze sprzedażą swoich akcji na giełdzie.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: Marek Wielgo, Andrzej Stec, „Gazeta Wyborcza”, 1.09.2006 | 2006-09-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Leżajskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Mogileńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Trzebiellokale użytkowe na wynajem gmina Żukowodomy na sprzedaż w Woskrzenicach Małychmieszkania na sprzedaż w Niemicymieszkania na wynajem w Grodnicy

Deweloperzy

);