Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy do Krakowa zaczną masowo ściągać Polacy z Londynu

2007-04-23

Czy do Krakowa zaczną masowo ściągać Polacy z Londynu

Grupa 22 największych krakowskich deweloperów zamierza w dniach 30 września – 5 października zorganizować w Londynie giełdę najbardziej atrakcyjnych krakowskich lokali. Ich grupą docelową są zarówno mieszkający na Wyspach Polacy, jak i Anglicy.

"Kraków w Londynie. Krakowskie inwestycje mieszkaniowe na lata 2007-2009" – jak donosi „Gazeta Wyborcza”, pod takim hasłem grupa 22 największych krakowskich deweloperów zamierza w dniach 30 września – 5 października zorganizować w Londynie giełdę najbardziej atrakcyjnych krakowskich lokali. Ich grupą docelową są zarówno mieszkający na Wyspach Polacy, jak i Anglicy.

– W Wielkiej Brytanii żyje i z dużym powodzeniem pracuje już ponad milion Polaków. Nie wolno nam ignorować takiej grupy potencjalnych klientów – mówi „Gazecie” Tytus Misiak, prezes Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, które jest organizatorem giełdy. – Zresztą część z nich na pewno będzie chciała kiedyś wrócić do kraju. Chcemy ich przekonywać, że warto rozpocząć nowe życie właśnie w Krakowie.

Deweloperzy nie sądzą, aby ów „podbój Europy” odbił się na cenach mieszkań, które już teraz należą w Krakowie do najwyższych w Polsce. Ich zdaniem, wzrost cen będzie wymuszony jedynie rosnącymi cenami gruntów i porównywalny do tego, co dzieje się w innych miastach, a więc wyniesie średnio o 5 do 10 proc. Za to w Krakowie coraz więcej się buduje. Jak czytamy, tylko w ubiegłym roku powstało 6600 nowych mieszkań – to niemal dokładnie tyle co w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu razem wziętych. W tym roku ich liczba może być jeszcze większa – tylko w I kwartale wydział architektury UMK wydał ponad 1000 ,,wuzetek", a ich liczba z miesiąca na miesiąc rośnie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 22.04.2007 | 2007-04-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Skierniewickidomy na wynajem powiat Wejherowskilokale użytkowe na wynajem gmina Olkuszmieszkania na sprzedaż gmina Radomindomy na wynajem w Mostkachdomy na sprzedaż w Tłuchówkudomy na wynajem w Szafrankach

Deweloperzy

);