Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czarne chmury nad rynkiem mieszkaniowym?

2007-11-06

Czarne chmury nad rynkiem mieszkaniowym?

Akcje debiutujących na warszawskiej giełdzie spółek deweloperskich, podobnie jak budowane przez nie mieszkania np. w Warszawie czy Krakowie, nie są już rozchwytywane jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Akcje debiutujących na warszawskiej giełdzie spółek deweloperskich, podobnie jak budowane przez nie mieszkania np. w Warszawie czy Krakowie, nie są już rozchwytywane jak jeszcze kilka miesięcy temu – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jak podaje dziennik, nad rynkiem mieszkaniowym w Polsce pojawiły się pierwsze czarne chmury – wskutek wzrostu oprocentowania kredytów warszawscy deweloperzy zaczęli mieć problemy ze sprzedażą nowych inwestycji. Jednocześnie wzrosły ceny działek oraz koszty budowy. Niedawny debiut giełdowy spółki Ronson Europe trudno uznać za udany – pierwszy dzień notowań zakończyła ona na blisko 1-proc. minusie.

Według analityków tanieją mieszkania w miastach przeszacowanych (m.in. w Warszawie i Krakowie). Rosną natomiast tam, gdzie powstaje ich niewiele – czytamy dalej. Tę tendencję dostrzegły już firmy deweloperskie, np. Ronson Europe, który do tej pory budował mieszkania tylko w Warszawie, a teraz stawia na Poznań, Wrocław i Szczecin.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 5.11.2007 | 2007-11-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat M. Gdańskdomy na wynajem powiat Jarosławskimieszkania na wynajem gmina Brzeszczelokale użytkowe na sprzedaż gmina Kłajdomy na wynajem w Mianowiemieszkania na wynajem w Łękachdomy na sprzedaż w Pałąki

Deweloperzy

);