Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Coraz chętniej szukamy mieszkań w Internecie

2006-10-09

Coraz chętniej szukamy mieszkań w Internecie

Jeszcze w zeszłym roku powszechna była opinia, że najpewniejszym sposobem szybkiej sprzedaży czy kupna nieruchomości jest skorzystanie z oferty biur pośredniczących, ale dziś coraz częściej analitycy rynku wskazują na Internet.

Jeszcze w zeszłym roku powszechna była opinia, że najpewniejszym sposobem szybkiej sprzedaży czy kupna nieruchomości jest skorzystanie z oferty biur pośredniczących, ale dziś coraz częściej analitycy rynku wskazują na Internet - czytamy w „Gazecie Wyborczej”. W ubiegłym roku 60 proc. stron transakcji spotkało się dzięki anonsowi w prasie, 25 proc. dzięki pośrednictwu, a pozostali - korzystając z Internetu. W popularnych wyszukiwarkach po wpisaniu hasła "nieruchomości ogłoszenia dom" (lub mieszkanie itp.), a także po dopisaniu regionu (np. Kraków) wyświetlało się ok. 100 adresów portali oferujących darmowe przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń. W tym roku wpis w wyszukiwarce otwiera ponad 5 tysięcy adresów.

Jak przedstawia sytuację „Gazeta Wyborcza”, zmiany są nie tylko ilościowe, lecz także jakościowe. Współczesne portale zapewniają poszukującym niemal wirtualne zwiedzanie wybranej posesji. Przeczytanie ogłoszenia w gazecie, potem kontakt z właścicielem lokalu, a następnie żmudne objeżdżanie wybranych miejsc zdaje się być w dobie Internetu anachronizmem. Wiadomo już, że szybciej, łatwiej i wygodniej pooglądać fotooferty w sieci, a drogą e-mailową można otrzymać dodatkowe zdjęcia i uzgodnić większość szczegółów transakcji. Przyszłością rynku jest zatem maksymalna wirtualizacja oferty. Właściciele mieszkań, domów, którzy zbudują własną stronę w sieci i jej adres zamieszczą w gratisowych portalach ogłoszeniowych, mają niemal pewność zawarcia transakcji. Badania mówią, że sfinalizowanie transakcji z sieciowym klientem deklaruje już 70 proc. indywidualnych sprzedawców.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" 06.10.2006 | 2006-10-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniainne nieruchomości na zamianękamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Sulęcińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Jaworznomieszkania na wynajem gmina Rąbinolokale użytkowe na wynajem gmina Jednorożecdomy na wynajem w Wojciechówcemieszkania na sprzedaż w Świętychmieszkania na sprzedaż w Pozolii

Deweloperzy

);