Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Co czwarty Polak weźmie kredyt za granicą

2006-05-31

Co czwarty Polak weźmie kredyt za granicą

Aż jedna czwarta Polaków weźmie kredyt walutowy w banku zagranicznym, jeśli nadzór bankowy wprowadzi ograniczenia dostępności walutowych kredytów hipotecznych w Polsce - wynika z najnowszego badania TNS-OBOP dla Instytutu Globalizacji.

Jak wynika z najnowszego badania TNS-OBOP dla Instytutu Globalizacji, aż jedna czwarta Polaków weźmie kredyt walutowy w banku zagranicznym, jeśli nadzór bankowy wprowadzi ograniczenia dostępności walutowych kredytów hipotecznych w Polsce - czytamy w serwisie eGospodarka.

25 proc. Polaków skorzysta z oferty oddziału banku zagranicznego działającego w Polsce na zasadzie paszportu europejskiego i sięgnie po tańszy kredyt hipoteczny - wynika z badania. Jednocześnie aż 49 proc. społeczeństwa zamierza sięgnąć po kredyt w złotówkach. "Badanie doskonale pokazuje siłę samoregulacji rynku. Polacy są ostrożni i świadomi ryzyka kursowego. Dodatkowe regulacje są zbędne" - uważa dr Tomasz Teluk, dyrektor Instytutu Globalizacji.

Badanie ukazuje także fakt, że wprowadzane regulacje, które uderzą w konsumentów są wprowadzane praktycznie bez żadnych społecznych konsultacji. Blisko 60 proc. Polaków nie słyszało w planach Komisji Nadzoru Bankowego zmierzających do ograniczenia oferty kredytów walutowych. "Mimo, że Polacy i tak chętnie wezmą kredyt złotówkowy, bankowcy chcą ich do tego zmusić" - komentuje dr Teluk.

Działanie KNB negatywnie oceniają najbardziej świadomi obywatele. Aż 48 proc. społeczeństwa z wykształceniem co najmniej średnim jest niezadowolona z decyzji KNB. Równie negatywne opinie prezentują kierownicy, specjaliści i prywatni przedsiębiorcy, czyli potencjalni kredytobiorcy.

Źródło: Joanna Kujawa, eGospodarka.pl, 31.05.2006 | 2006-05-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny do kupieniadziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Tomaszowskimieszkania na wynajem powiat Nidzickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Zalesielokale użytkowe na wynajem gmina Ulhówekmieszkania na sprzedaż w Siedlcachdomy na sprzedaż w Starym Krasieńcumieszkania na wynajem w Żebry-Kolonii

Deweloperzy

);