Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Co czwarty Polak weźmie kredyt za granicą

2006-05-31

Co czwarty Polak weźmie kredyt za granicą

Aż jedna czwarta Polaków weźmie kredyt walutowy w banku zagranicznym, jeśli nadzór bankowy wprowadzi ograniczenia dostępności walutowych kredytów hipotecznych w Polsce - wynika z najnowszego badania TNS-OBOP dla Instytutu Globalizacji.

Jak wynika z najnowszego badania TNS-OBOP dla Instytutu Globalizacji, aż jedna czwarta Polaków weźmie kredyt walutowy w banku zagranicznym, jeśli nadzór bankowy wprowadzi ograniczenia dostępności walutowych kredytów hipotecznych w Polsce - czytamy w serwisie eGospodarka.

25 proc. Polaków skorzysta z oferty oddziału banku zagranicznego działającego w Polsce na zasadzie paszportu europejskiego i sięgnie po tańszy kredyt hipoteczny - wynika z badania. Jednocześnie aż 49 proc. społeczeństwa zamierza sięgnąć po kredyt w złotówkach. "Badanie doskonale pokazuje siłę samoregulacji rynku. Polacy są ostrożni i świadomi ryzyka kursowego. Dodatkowe regulacje są zbędne" - uważa dr Tomasz Teluk, dyrektor Instytutu Globalizacji.

Badanie ukazuje także fakt, że wprowadzane regulacje, które uderzą w konsumentów są wprowadzane praktycznie bez żadnych społecznych konsultacji. Blisko 60 proc. Polaków nie słyszało w planach Komisji Nadzoru Bankowego zmierzających do ograniczenia oferty kredytów walutowych. "Mimo, że Polacy i tak chętnie wezmą kredyt złotówkowy, bankowcy chcą ich do tego zmusić" - komentuje dr Teluk.

Działanie KNB negatywnie oceniają najbardziej świadomi obywatele. Aż 48 proc. społeczeństwa z wykształceniem co najmniej średnim jest niezadowolona z decyzji KNB. Równie negatywne opinie prezentują kierownicy, specjaliści i prywatni przedsiębiorcy, czyli potencjalni kredytobiorcy.

Źródło: Joanna Kujawa, eGospodarka.pl, 31.05.2006 | 2006-05-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na zamianęmieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Wieruszowskimieszkania na sprzedaż powiat Prudnickilokale użytkowe na wynajem gmina Jasłolokale użytkowe na wynajem gmina Władysławówmieszkania na sprzedaż w Jankowicachdomy na sprzedaż w Danowiedomy na wynajem w Drawie

Deweloperzy

);