Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Chińscy budowlańcy będą budować osiedla?

2007-02-19

Chińscy budowlańcy będą budować osiedla?

W podwarszawskiej gminie Lesznowola planowana jest budowa osiedla dla pracowników z Chin. Niewykluczone, że będą u nas pracowali na budowach.

W podwarszawskiej gminie Lesznowola planowana jest budowa osiedla dla pracowników z Chin. Niewykluczone, że będą u nas pracowali na budowach – donosi „Gazeta Wyborcza".

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce na polskich budowach pojawią się robotnicy z Chin. Firmy budowlane coraz poważniej myślą o sprowadzeniu i zatrudnieniu chińskich robotników na budowach, na których od dłuższego czasu brakuje ludzi do pracy.

Jak czytamy, kilka miesięcy temu do Ministerstwa Budownictwa zgłosiły się agencje werbunkowe, które są gotowe sprowadzić z Chin robotników za 600 dolarów miesięcznie. Tymczasem w Polsce chętnych do pracy na budowach za takie pieniądze – najczęściej poniżej 2 tys. zł brutto miesięcznie – jest niewielu. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podało szokujące dane, z których wynika, że w 2006 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych budowlańców była dwukrotnie wyższa niż liczba ofert pracy dla nich. Resort pracy przyznaje, że wiele z tych osób pracuje na czarno, bo wtedy mogą zarobić więcej. Równocześnie – jeśli są zarejestrowani w biurach pracy – korzystają z prawa do świadczeń zdrowotnych.

„Gazeta Wyborcza" przypomina swój artykuł sprzed kilku miesięcy, informujący o rumuńskim przedsiębiorcy, który sprowadził Chińczyków do swojej fabryki odzieżowej. – Są zdyscyplinowani i pracowici – chwalił ich cytowany w „Gazecie” pracodawca. Przy fabryce Chińczycy mają noclegownię i stołówkę. Na miasto praktycznie nie wychodzą. Ile zarabiają? 200 euro miesięcznie, czyli cztery razy tyle co w Chinach”. Niewykluczone, że niedługo i w Polsce powstaną hotele robotnicze dla budowlańców z Chin.

Źródło: Marek Wielgo, „Gazeta Wyborcza”, 15.02.2007 | 2007-02-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Łukowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Strzeleckilokale użytkowe na wynajem gmina Łochówmieszkania na wynajem gmina Stara Kamienicamieszkania na wynajem w Bliznejdomy na wynajem w Dworkudomy na wynajem w Ostrorogu

Deweloperzy

);