Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny najmu w stolicy raczej już nie wzrosną

2006-06-13

Ceny najmu w stolicy raczej już nie wzrosną

Rosnące zainteresowanie inwestowaniem w mieszkania w stolicy spowoduje w najbliższych latach raczej stabilizację cen najmu niż ich wzrost.

Rosnące zainteresowanie inwestowaniem w mieszkania w stolicy spowoduje w najbliższych latach raczej stabilizację cen najmu niż ich wzrost. Do wynajęcia trafi wiele lokali, których właściciele czekają na wzrost wartości nieruchomości – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Czas, gdy nakłady na mieszkania, zwłaszcza luksusowe apartamenty, zwracały się po 5-6 latach, należy już do przeszłości – pisze dziennik. – Obecnie ceny wynajmu są bowiem dwa, trzy razy niższe niż na początku lat 90.

„Rzeczpospolita” podaje kilka powodów takiego stanu rzeczy: możliwość kupna mieszkania za tani kredyt hipoteczny, w przypadku którego spłacane raty bywają niższe od wolnorynkowego czynszu; znacznie większa podaż lokali, do której przyczyniła się bardzo korzystna ulga podatkowa wprowadzona w pierwszej połowie lat 90, pozwalająca odliczać od dochodu wydatki na budowę mieszkań do wynajęcia; konkurencja w postaci dużych mieszkań w starych, wyremontowanych kamienicach, które na ogół mają bardzo dobrą śródmiejską lokalizację.

Dziś wydaje się, że rynek najmu w segmencie apartamentów został już nasycony, zwłaszcza że i zagraniczny, czasowy personel został zastąpiony krajowym – posumowuje „Rzeczpospolita”.

Źródło: Krystyna Milewska, „Rzeczpospolita”, 12.06.2006 | 2006-06-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadziałki na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat Płońskidomy na wynajem powiat Augustowskidomy na wynajem gmina Firlejmieszkania na wynajem gmina Ziębicedomy na sprzedaż w Dąbrowejdomy na wynajem w Tymiancemieszkania na wynajem w Zwoli Poduchownej

Deweloperzy

);